browser warning text

Kontserdid NUKU muuseumis

Kontserdid NUKU muuseumis – muusika nukkude keskel!

Muusika ja teater ning tänavamuusikud ja nukuteater on ajaloos ikka käsikäes käinud. Lisaks sellele, et muusika on teatri väljendusvahend, on heli- ja teatrikeelel rohkemgi kokkupuutepunkte: elutu nuku äratab näitleja ellu samamoodi, nagu muusik äratab ellu noodipaberil kirjas oleva muusika.

„Ühel hetkel tundus meile, et pillikast liigutas. Selle peale oleks kogu muuseum justkui ärganud: seintele tekkisid imelised varjud ja nukud tõstsid riiulitel pead...”
See juhtus NUKU muuseumis, kui muusikud võtsid enne etendust pillid kastidest välja, et end lahti mängida. Pärast sellist hingematvalt kaunist hetke ei saanud enam teisiti, kui mängida veel. Nii sündisid kontserdid NUKU muuseumis – muusika nukkude keskel.

NUKU muuseumi ruumides toimub sel hooajal neli kontserti. Esimene neist leiab aset 15. novembril 2017 kell 18, mil musitseerib trio Päri Päri, kuhu kuuluvad džässlaulja Maarja Soomre, kitarrist Jaan Varst ja trummar Tanel Ruben. See uus loominguline trio ammutab jõudu ja seab sihid pärimust kandes. Nende laulud ja pillilood omandavad uue rüü just muuseumi maagilistes ruumides.

Jaanuaris 2018 musitseerib muuseumis viiuldaja Sänni Noormets ja Co, kes on ka praegu NUKU teatris heliloojana kaastegev uuslavastuse „Eesti jõulud” trupis. Kontserdisarja viimane sündmus on aprillis, kui The Swingin’ Sisters and Band esitab legendaarse Eesti Raadio meeskvarteti salvestatud säravaid, humoorikaid ning suurepäraseid eestikeelsete tekstidega kergemuusikalaule.

Muuseumikontserdid toimuvad novembris, jaanuaris, veebruaris ja aprillis NUKU muuseumi eriilmelistes ruumides. Kindlat lava pole, muusikud leiavad enne kontserti neid enim inspireerivad ruumid ja paigad, kus oma loomingut esitada.

Kontserdid:

15. november 2017 kell 18 Päri Päri
Päri Päri on ansambel, kuhu kuuluvad laulja Maarja Soomre, kitarrist Jaan Varts ja trummar Tanel Ruben.
18. jaanuar 2018 kell 18 Sänni Noormets
4. veebruar 2018 kell 15 Katariin Raska ja Kadri Kalda
19. aprill 2018 kell 18 The Swingin' Sisters

Vaata veel: