browser warning text

Kontserdisari "Lõunamuusika"

Kontserdisari "Lõunamuusika"

K 6. september kell 16 Estonia kontserdisaal
Eesti Klaveriorkester
Pianist Lauri Väinmaa poolt 2002. aastal asutatud Klaveriorkester on maailma mastaabis haruldane kollektiiv ja Eestis ainus omataoline. Ansambli koosseisus on kaheksa pianisti, kes mängivad neljal käel neljal kontsertklaveril. Orkester on esinenud paljudes maailma olulistes kontserdisaalides. Repertuaaris on teoseid Bachist kaasajani, kusjuures ansambel on suur uue muusika tellija.

K 3. oktoober kell 16 Estonia kontserdisaal
Kammermuusika konkursi "In corpore" gala
Rahvusvaheline noorte kammermuusika konkurss-festival "In corpore" tutvustab suurelt lavalt tulevikumuusikuid – neid, kes aasta-paari pärast võidavad klassikatähtede konkursi ja toovad värskust meie kontserdiellu. Esinevad konkursi "In corpore" parimad kammermuusikud Tallinna Muusikakeskkoolist, Gerorg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist ja Heino Elleri nimelisest Tartu Muusikakoolist.

K 15. november kell 16 Estonia kontserdisaal
"Läänemere maade hällilaulud"
Urmas Vulp (viiul)
Alina Sakalouskaya (Napoli mandoliin)
Kadri Ploompuu (orel)
Kava põhineb intiimsel, unistaval ja helgel – hällilaululisel muusikal. Kõlab eesti, soome, rootsi ja vene muusika kahest sajandist: vanim on Armas Järnefelti hällilaul (1904) ja uusim Ilari Laakso meenutus "As I remember It" (2011). Kava lõpeb rootsi muusiku Kurt Wiklanderi müstilise rahvaviisiga Dalarnast ja Otto Olssoni poeetilise hümniga "Tantum ergo".

K 20. detsember kell 16 Estonia kontserdisaal
"Vivat Brass"
Brass Academy, kunstiline juht Aavo Ots
Veneetsia, Peterburi ja Tallinna heliloojate teoseid läbi ajastute: kõlavad Gabrieli, Ewaldi ja Kriguli helitööd. Tavatus seades kuuleb ka Veneetsia Püha Markuse kiriku kuulsat mitmekoorimuusikat. Brass Academy on ansambel, mis on välja kasvanud Tallinna Muusikakeskkooli parimatest puhkpillimängijatest. See köidab nii särava virtuoossuse kui sulni laulvusega.

K 31. jaanuar kell 16 Estonia kontserdisaal
MustonenFest / kontserdisari "Lõunamuusika"
Sanaa Marahati (laul, Maroko)
Tahir Ayogdu (kanun, Türgi)
Ansambel Hortus Musicus, kunstiline juht Andres Mustonen
MustonenFest toob kunstilise juhi Andres Mustoneni valikul Eestisse alati põnevaid muusikuid ja omanäolisi koosseise. Juba aastaid on kenaks tavaks, et "Lõunamuusika" publik saab festivalimelust osa. Sel korral astuvad koos Hortus Musicusega lavale haruldased külalised: Maroko lauljatar ja Türgi virtuoosne instrumentalist kandlelaadsel pillil. Nad tutvustavad meile oma maade sajanditevanust rahvamuusikat ühises värvikas esituses koos Hortus Musicusega.

K 14. veebruar kell 16 Estonia kontserdisaal
"100 mandoliini"
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tulevad Eesti eri paigust kokku 100 pillimeest, et moodustada suur mandoliiniorkester. Õhtu juht liidab muusika ja videokompositsiooni tervikuks ning jutustab pildirea vahendusel nii mõnegi pillimeheloo. Kavas on mõnusalt rahvalik muusika.

K 7. märts kell 16 Estonia kontserdisaal
Armastuse eri varjundid Vene heliloojate romanssides
Olga Zaitseva (sopran), Aare Saal (baritone), Piia Paemurru (klaver), Alina Sakalouskaya (mandoliin), Külli Mariste (videokujundus)
Kontsert peegeldab armastuse eri avaldumisvorme ja meeleolusid: siin on lustakat valetamisõpetust ja kerget kevadist flirti, aga ka hullumiseni viivat südamevalu ning kõikevõitvat eneseohverdust. Kõlavad Glinka, Tšaikovski, Rimski-Korsakovi, Feldmani, Spiro, Dargomõžski laulud ja vanad vene romansid.

K 11. aprill kell 16 Estonia kontserdisaal
"Hemingway ja Ameerika jazz"
Siim Aimla bänd
Kaastegev Jüri Aarma (sõna)
Hemingway kui macho-kirjaniku maailm (sõda, jaht ja prassingud) kirjeldab otsekoheselt Ameerika elu robustsemat poolt, džäss lisab õrnust ja glamuuri; kokku saab kena pildike 20. sajandi esimese poole ookeanitagusest maast. Jüri Aarma vürtsitab kava katketega Hemingway raamatutest ja kirjaniku värvikirevast elust.

K 9. mai kell 16 Estonia kontserdisaal
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
Eesti Rahvusmeeskoor on põline Eesti muusika alustala, mis ühelt poolt kannab võimsat meestelaulu traditsiooni, teisalt on kollektiiv, kelleta ei möödu ükski mahukam muusikasündmus. Koori ees seisab kuuendat hooaega peadirigendi ametis Mikk Üleoja – muusik, kes on palju saavutanud. Üleoja oli aasta dirigent 2014. Suure tunnustuse on pälvinud tema juhtimisel salve saanud Mart Saare heliplaat (Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ning aasta parim kooriplaat) ja koos tšellist Allar Kaasikuga valminud Galina Grigorjeva autoriplaat "In paradisum" (Eesti Muusikaauhindade 2015. aasta parim klassikaalbum).