browser warning text

Kontsertsari "Kohtumised laval": Ans. Andur

Paide kultuurikeskuses saab 2017. sügishooajast alates alguse kontserdisari "Kohtumised laval", mis toob Järvamaa kultuuripubliku ette kohaliku maakonna huvitavamad ansamblid ja üksikartistid.

Järvamaa muusikaelu on teatavasti rikas erinevate muusikakollektiivide poolest, kelledest nii mitmedki on tuntumad pigem väljaspool kodumaakonda kui kohalikul maastikul. Kontserdid on plaanitud toimuma tavapärasemast intiimsemas õhkkonnas (nii esineja kui ka publik asetsevad laval) ja samuti on kontsertite keskseks osaks enne esinemist eelnev aeg, kus õhtujuht juhib esinejatega vestlust ja samuti on publikul võimalus küsida esinejatelt vahetult küsimusi ja teada saada huvitavaid fakte kohalike artistide kohta. Lisaks on kontsertsari "Kohtumised laval" eriline muusikasündmus seetõttu, et kõik lavale astuvad artistid esitavad oma muusikat akustilisemal ning tavapärasemast erineval moel.

Ans. Andur tuleb Paide Kultuurikeskuse suure saali lavale tavapärasest pisut intiimsema ja kammerlikuma kavaga, esitades oma albumite mõtlikumaid ja rahulikumaid palu. Ehk õnnestub kontserdi käigus suure saali tiibklaverilegi rakendust leida. Päris magama jäämist siiski karta ei maksa – mõnes loos vajutatakse ka kärisevad kitarriplokid sisse ja antakse trummidele valu. Kõige uuemad lood kavas on lõplikult vormistatud alles selle suve vihmastel öödel paar korrust allpool, Kultuurimaja keldris asuvas prooviruumis ning mõni neist tuleb esitamisele lausa esmakordselt.

Ans. Andur palub lahkelt kõiki kuulama-vaatama.