browser warning text

Külli Sparre isikunäitus

Eesti Draamateatri publikuruumides on üleval rahvusvaheliselt tuntud ja auhinnatud fotokunstniku Külli Sparre isikunäitus.

Draamateatri jalutussaalides on väljas ülevaatlik läbilõige Külli Sparre töödest aastatest 2013–2017. Ta ise ütleb oma tööde iseloomustamiseks nii: "Pildid on pigem sürreaalsed ja kontseptuaalsed, olulisel kohal on liikumine, suhe loodusega ja unenäolised stseenid."

Külli Sparre leidis fotograafia enda jaoks pärast aastatepikkust tantsuõpingut, mis täiel määral ei rahuldanud tema loomingulisi otsinguid. Tema kirg on kujutiste jäädvustamine ning visuaalsete maailmade loomine läbi fotograafia. Ta ise on öelnud, et soovib oma töödes minna sügavamale pindmisest kihist ning kuulda seni ütlemata sõnu. Tema fotod on mälestused sündmustest, mida pole kunagi juhtunud.

Külli on viimase viie aasta jooksul esinenud isikunäitustega galeriides Hollandis, Suurbritannias, Prantsusmaal, Leedus ja Eestis. Tunnustuste hulgas olgu ära märgitud IPA Special Digitally Enhanced professionaalide kategooria võit, PX3 Prix de la Photographie Paris Red Competitioni kategooria võit, esikoht Sony World Photography Awardi Open Enhanced kategoorias.