browser warning text

Kunstiinstallatsioon "Friend" - Saksa kevad

Goethe Instituut kutsus külla Hamburgi kunstniku Franziska Opeli ja palus tal luua Saksa Kevade raames uue kunstiteose avalikku ruumi jaoks.

Tulemuseks oli installatsioon pealkirjaga „Friend“, mida saab vaadata Kumu sisehoovis.

Friend, 7,5 m x 5 m, kumm, 2018
2.04.–29.04.2018, Kumu sisehoov

Franziska Opel (*1984, Saksamaa) õppis Hamburgi kujutava kunsti kõrgkoolis Matt Mullicani ja Wigger Bierma juures. Kooli lõpetas ta 2014 kiitusega. Tema pildikeel on selge ja ühtlasi mitmetahuline. Ta žongleerib mängleva kergusega ambivalentsete sümbolitega. Sealjuures kasutab ta enamasti kunsti- ja kultuuriloo ikoonilisi märke ja žeste, mida omavahel seob ja vastandab. Tema teksti-, pildi- ja videotööd kujunevad tihti keerulisteks installatsioonideks. Tema töid on muu hulgas esitletud Kölnis, Münchenis, Berliinis, Sofias, Grazis, Milanos ja Prahas. 2012 sai ta Karl H. Ditze fondi aastastipendiumi diplomiõppe tudengitele.
2017 oli ta residentkunstnik Helsinki Forum Boxis (osa projektist Hyper Cultural Passengers).
2018 sai ta Hamburgi kultuuri- ja meediaameti kujutava kunsti tööstipendiumi.

Lähem info ürituste kohta Goethe Instituudi kodulehel: www.goethe.de/syndmused

Aktuaalset infot leiate Facebooki ja Instagrami lehelt: #saksakevad

Saksa kevad aastast 2010
Alates 2010. aastast koordineerivad Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas ja Goethe Instituut üritustesarja „Saksa kevad Eestis”, mille eesmärgiks on tutvustada Saksamaad kui põnevat, loovat, kaasaegset ja mitmekesist riiki. Peamiseks sihtrühmaks on noored inimesed ja ürituste teemad ulatuvad kultuurist ja keelest majanduse ja teaduseni.

Vaata veel: