browser warning text

Kunstnikud kogudes

Maarin Ektermanni projekt "Kunstnikud kogudes 10 x 10" on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning toob kokku kümme kaasaegset kunstnikku ja loovisikut, kes töötavad kümnes erinevas Eesti väikemuuseumis.

"Kunstnikud kogudes" on 2018. aasta vältel toimuv projekt, kus kümme kaasaegse kunsti meetoditega töötavat loovisikut (Jaanus Samma, Flo Kasearu, Marge Monko, Jevgeni Zolotko, Raul Keller, Mihkel Ilus, Laura Põld, Jass Kaselaan, Aet Ader-Laur Kaunissaare ja Marit Ilison) töötavad kümnes erinevas Eesti väikemuuseumis (Võru muuseum, Koidula muuseum Pärnus, Eesti Ringhäälingumuuseum Türil, Tammsaare muuseum Vargamäel, Saaremaa muuseum, Sillamäe muuseum, Liivi Muuseum Alatskivil, Kunda Tsemendimuuseum jt).

Siseresidentuuri tulemusel sünnib dialoog muuseumi, selle kogude, püsiekspositsiooni, inimeste ja kohaga, mis avatakse publikule ajutise näituse ja sündmuste kaudu. Projekti veab proloogkool, omaalgatuslik platvorm, mis toob kokku kaasaegse kunsti ja mitteformaalse hariduse. Projekti juhivad Maarin Ektermann ja Mary-Ann Talvistu (Kumu kunstimuuseum), graafiline disainer on Viktor Gurov.

Kunstnike residentuurid muuseumides toimuvad 2018. aasta kevadel. Esimene näitus, Jevgeni Zolotko projekt dialoogis Sillamäe muuseumiga, avatakse aprillis 2018.

Fotol kuraator Maarin Ektermann Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumis.

Vaata veel: