browser warning text

Laura Cemini ja Lena Schwingshandli näitus "Kas oleme nüüd lähedasemad?"

Neljapäeval, 4. mail 2017 kl 18 avatakse EKA Galeriis Laura Cemini ja Lena Schwingshandli näitus "Kas oleme nüüd lähedasemad?".

Näitus käsitleb intiimsust ja selle erinevaid väljendusvorme. Kunstnikud tegelevad teemadega nagu isiklik ruum ja lähedus võõraste vahel ning uurivad, kuidas mõõta lähedust. Kumbki kunstnik vaatleb teemat veidi erineval viisil – Laura Cemini tööd on analüütilisemad, Lena Schwingshandl käsitleb võõristust poeetilisemas võtmes. Üheskoos loovad nad ruumi, kus mõõdetakse nii füüsilisi kui vaimseid vahemaid ning kus on võimalik jälgida sageli ebamugavat teise inimesega lähedaseks saamise protsessi.

Laura Cemin (1992) on noor Itaalia kunstnik, kelle looming jääb dokumenteerimise, fotograafia ja performatiivsuse piirialadele. Käesoleva aasta juulis lõpetab ta Itaalias Brescias asuva LABA kunstiakadeemia fotograafia osakonna bakalaureuseõppe. Ta on õppinud ERASMUS vahetusüliõpilasena semestri Eesti Kunstiakadeemias.

Lena Schwingshandl (1994) on noor Viinis sündinud kunstnik. Ta on Linzi Kunsti- ja Disainiülikooli fotograafia eriala kolmandal kursusel ning hetkel õpib ERASMUS vahetusüliõpilasena Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonnas.

Graafiline disain: Ran-Re Reimann

Kunstnikud ja galerii tänavad: Andre Joosep Arming, Laura Kuusk, Laura Toots, Marko Nautras, Reimo Võsa-Tangsoo, EKA fotoosakond, EKA graafikaosakond.

EKA Galerii asub Vabaduse Väljak 6/8, sissepääs Tallinna Kunstihoone sisehoovist. Galerii on avatud T–L, 12–18.