browser warning text

Laurentsiuse näitus "Roosa puu"

Näitusel "Roosa puu" Vaal galeriis esitleb Laurentsius ühte portreed ja ühte lillemaali varasemast ajast, et illustreerida seda, mis eelnes.

Kõiki uusi teoseid võib liigitada loodusmaalideks ning see on kunstniku järjekordne eksperiment, et ergastada ja läikima lüüa üks tolmumaiguline žanr.

Loodus või maastik neis maalides on pigem ettekääne ja viide millelegi muule, sest enamjaolt on maastik siin taustaks või meeleolu loova kõrvaltegelase rollis. Peategelased on Laurentsiuse sõnul kergelt stiliseeritud kolmpall, vist lumemehed(naised), väga räämas vana kuusk, millest kunagi ei saanud jõulupuud, Henry Moore’i, Pablo Picasso ja mulligrafiti segu, figuurilaadsed armastajad, arvutud lendlevad objektid jne. Autorile iseloomulikult näeb näitusel stiilide virvarri ja maaliliste trikkide paraadi.

Laurentsius on varemgi maastikke maalinud, viimati küll nii veerand sajandit tagasi, kunstiõpilasena.

Laurentsius (sünd 1969) on sündinud Kohtla-Järvel ja lõpetanud maali eriala Eesti Kunstiakadeemias. Aktiivse ja andeka kunstnikuna on ta saanud Kristjan Raua ja Konrad Mägi preemia, samuti teisi tunnustusi.

Avamine 16.03.2017 kell 17 Vaal galeriis.

Sissepääs tasuta.

Vaata veel: