browser warning text

Lavastus "Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu." Võrumaal

Lavastus "Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu." etendub Villike teatritalus ka sel suvel ning toob augustikuisesse Võrumaale põnevat visuaalteatrit.

Visuaalteatriühendus Misanzen ("Üle vee" - Eesti teatriaastaauhindade Salme Reegi nimelise auhinna nominent 2015, "Laineid lausudes", "Süüria rahvalood" – Eesti teatriaastaauhindade etenduskunstide ühisauhinna nominent 2017) eesotsas lavastaja Helen Rekkoriga (Ants Lauteri nimelise lavastajapreemia laureaat 2018) siseneb Edgar Valteri loomingu vähemtuntud meediumi – maagilisest realismist kantud maalide – kaudu tema loitsulaadsesse unenäomaailma, et luua täiesti erakordse Eesti kunstniku taiestest inspireeritud kohaspetsiifiline visuaalsusest ja installatiivsusest pakatav lavastus "Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu".

Lavastaja Helen Rekkor ja kunstnik Maarja Pabunen loovad koostöös videokunstnike Alyona Movko ja Sander Tuvikese, valguskunstnik Priidu Adlase, helilooja Villem Rootalu,
dramaturg Liis Väljaotsa ja trupiga maagilis-nostalgilise maailma, mida on oodatud avastama ja kogema kõik Edgar Valteri ande austajad.

Lavastuses mängivad Rauno Kaibiainen ja Erki Aule (improteater IMPEERIUM), Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti 11. lennu diplomand Liisu Krass, Marianne Helena Rammo ning Antsla kooli õpilased Aron Aidla ja Getter Kõiv või Kristel Taal.

Etendused toimuvad Võrumaal Urvaste vallas Villikese tearitalus 14.-19. augustil 20:00 ning lisaetendused toimuvad 23.-26. augustil algusega kell 20:00. Piletid müügil Piletilevist ja enne algust kohapeal.

Vaata veel: