browser warning text

Legendid! Heli Lääts ja Voldemar Kuslap

15. novembril 2017 kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu kahe legendaarse muusikuga, kes on vaimustanud mitut eestlaste põlvkonda - Heli Lääts ja Voldemar Kuslap. Õhtut juhib Sten Teppan.

Heli Lääts ja Voldemar Kuslap on Eesti muusika elavad legendid aegadest, kui televiisor oli haruldus, kui "Horoskoobi" saate vaatajate saadetud kirjade hulka mõõdeti joonlauaga ning kui muusikute saateansamblitesse kuulusid sellised nimed nagu Arne Oit, Emil Laansoo, Kalju Terasmaa, Peeter Saul, Uno Naissoo ja Uno Loop. See oli aeg, kui tekkisid esimesed üle-eestilised lemmiklauljad, keda tänapäeval nimetatakse staarideks. Kõige autentsemast allikast kuuleme, kust tuli selle aja esinejate sarm, kas laulja valis laulu või vastupidi ja kuidas tehti telesaateid.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari toob publiku ette inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid ja tähed meie muusikataevas ning mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

Kohtumisõhtute eesmärk on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste koda ja levimuusika näitus avatakse kevadel kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodu- kui välismaal kuulsust on toonud.

Tegevuse ja kogumiskampaania kohta leiab lisainfot www.kuulsustekoda.ee ja www.facebook.com/kuulsustekoda.

Piiratud hulk pileteid hinnaga 15/10 € on müügil Piletilevis ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Kohtumisõhtut toetavad EV100 ja Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool.
Õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling. Meediapartner on DELFI.

Vaata veel:

Galerii