browser warning text

"LEMBIT SAARSALU 70: SAKSOFONIDE PIDU" / Sügisjazz 2018

Saksofonide peo peategelane on Lembit Saarsalu, kelle 70. sünnipäeva tähistamiseks on kokku tulnud eesti saksofonistide erinevate põlvkondade staarid – Raivo Tafenau, Raul Sööt, Aleksander Paal ja Lauri Kadalipp.

Saksofonist Lembit Saarsalu debüteeris 1965. aastal Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil, korduvalt valiti ta Nõukogude Liidu parimaks tenorsaksofonistiks. Pikaaegseim koostöö seob teda Kurski pianisti Leonid Vintskevitšiga duos Jazz For Two, millega on esinetud maailma eri paigus aastast 1984. Saarsalu on rahvusvahelistel lavadel esinenud üle neljakümne aasta, teda kutsutakse tunnustavalt tiitlitega ”Saksofonikuningas“, ”Eesti jazzi visiitkaart” ja „Jazzipärl“. Ta on osalenud mainekatel festivalidel nagu Lionel Hampton Jazz Festival (USA), North Sea Jazz Festival (Holland), andnud kontserte Euroopas, Ameerikas, Aasias ja Aafrikas. Saksofonist on teinud koostööd jazzi suurkujudega nagu Lionel Hampton, Elvin Jones, Dr. Lonnie Smith jpt. Koos sümfooniaorkestritega on saksofonist esitanud ka suurvorme. Lembit Saarsalu meistrikursused on oodatud USA, Saksamaa, Soome ja Venemaa ülikoolides.

Viimased 10 aastat on Saarsalu töötanud Tartu Elleri nim. Muusikakooli rütmimuusika osakonnas. Lembit Saarsalu arvukatest salvestustest viimane – autoriplaat „Pühapäev“ (2017) – on saksofonisti kummardus kauaaegsele sõbrale Olev Subbile, kelle kaheksa maali on kompositsioonide aluseks.

Tabavalt on saksofonisti mängu iseloomustanud Utah ülikooli professor Donna Prisbrey: “Peen rütmitaju, dünaamiline mitmekesisus ning nauditav toon teevad Saarsalust tõelise meistri. Kord väljendub ta kaunilt ning mahedalt, siis jälle kriiskava eredusega. Ta on tõeline jazzmuusik, kes tunneb oma instrumendi võimalusi ja nippe.”

Saksofonide peol astuvad koos ägedate eesti saksofonistidega lavale Holger Marjamaa, Heikko Remmel ja Ahto Abner.

Koostöös Eesti Jazzliiduga.

Koosseis:
Lembit Saarsalu – tenorsaksofon
Lauri Kadalipp – baritonsaksofon, tenorsaksofon
Aleksander Paal – altsaksofon
Raul Sööt – tenorsaksofon
Raivo Tafenau – tenorsaksofon, sopransaksofon
Holger Marjamaa – klaver
Heikko Remmel – bass
Ahto Abner – trummid

Lingid:
https://www.facebook.com/lembitsaarsalu/
https://www.youtube.com/watch?v=Qa6H6HuGvjs

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart