browser warning text

Linoollõike konkursi näitus

Juba kolmandat korda selle aastakümne jooksul korraldas Trüki- ja paberimuuseum rahvusvahelise linoollõiketehnikat populariseeriva võistluse "Linoollõike konkurss".

Töid laekus ca 8 kg jagu nii Eestist, Uus-Meremaalt, Kasahstanist, Austraaliast, Poolast, Soomest, Rumeeniast kui ka muudest riikidest. Võistlus kogub töid nii algajatelt kui edasijõudnutelt, lastelt ja täiskasvanutelt.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 28.06.2018 Facebookis. Võidutööde valikusse saab oma panuse anda igaüks! Nimelt valitakse auhinnalised tööd välja kolmes kategoorias:

1. Facebooki publikulemmik
2. Trüki- ja Paberimuuseumi meeskonna lemmik
3. Kunstnikežürii lemmik

Pärast näituse avamist 18. mail 2018 kl 18 avalikustatakse Trükimuuseumi Facebooki lehel fotoalbum konkursile saadetud töödest, kus saab oma lemmiku(te) poolt hääletada. Facebooki publikulemmiku kategooria võidab töö, mis kogub enim laike.

Kunstnikežüriisse kuuluvad möödunud aasta linoollõike konkursi võitjad Toomas Kuusing, Cristo Madissoo ja Bob Sparham.

Näitus on avatud kuni 22. juunini Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis aadressil Kastani 48f. Muuseum ja galerii on avatud K-P kl 12-18.

Linoollõike konkursi auhinnafondi toetavad Raamikoda, Snitty OÜ, ToolTrade Baltic OÜ ja Studio Tartuensis.

NB! Lisaks linoollõike konkursi näitusele avatakse samal ajal Trüki- ja Paberimuuseumi õppeklassis ka püsinäitus. Püsinaitusel on eksponeeritud kõik eelmiste aastate võidutööd ning näitus täieneb aasta-aastalt.

Lisainfo: Salme Kulmar, galerist, salme@tartuensis.com

Vaata veel: