browser warning text

„Lumivalgeke“ ja eesti filmimuusika multimeediarakendusel Rahvusraamatukogus

Teisipäevast, 2. maist 2017 on Rahvusraamatukogu fuajees avatud MuPoP näitus, mis tutvustab üht Eesti Rahvusraamatukogus säilitatavat raamatuillustratsiooni koos helisalvestistega.

Rakendus on välja töötatud Amsterdamis asuvas ettevõttes Noterik, mis on spetsialiseerunud multimeediarakendustele.

Valik langes Siima Škopi originaalillustratsioonile „Lumivalgeke“. Helikujunduses kasutatakse eesti filmimuusikat. Iga muusikapala on sobitatud illustratsiooni karakterite ja objektidega. Siin saavad kokku nostalgiline ja hariduslik aspekt. Noorematele külastajatele on väga oluline tutvustada ja teadvustada, millist ilusat filmimuusikat on tuntud eesti heliloojad kirjutanud. Rakenduses on kasutatud helifaile tuntud eesti filmidest „Karoliine hõbelõng“, „Nipernaadi“, „Mehed ei nuta“, „Siin me oleme“, „Hukkunud Alpinisti hotell“, „Nukitsamees“, „Kevade“ jt.

Rahvusraamatukogu digitaalarhiivis DIGAR on vaadeldavad ka paljud teised raamatuillustratsioonid. Ühtlasi on kõik külastajad teretulnud originaalide ja helisalvestistega tutvuma 8. korruse kunsti- ja muusikasaali.

Näituse koostasid Rena Tüür ja Katre Riisalu kunstide teabekeskusest.
Näitusega tähistatakse ka laste ja noorte kultuuriaastat. 31. maini on 5. korruse lugemissaalis väljas Siima Škopi originaalillustratsioonid muinasjutule „Okasroosike“.

Lisateave:

Ave Tölpt, näituste osakonna juhataja, Ave.Toelpt@nlib.ee, tel. 630 7150
Katre Riisalu, kunstide teabekeskuse juhataja, Katre.Riisalu@nlib.ee, tel. 630 7143
Terje Talv, kommunikatsiooni- ja turundusjuht, Terje.Talv@nlib.ee, tel. 630 7260