browser warning text

lvi Haagenseni installatsioon "Küüri!"

Adamson-Ericu muuseumis on näituse "Pesupäev" raames avatud Ulvi Haagenseni installatsioon "Küüri!".

Muuseumi sisehoovis avatud uus installatsioon jääb avatuks 28. maini, siis suletakse ka näitus "Pesupäev".

Installatsioon "Küüri!" võtab vaatluse alla kodu ja koristamisega seotud igapäevased toimingud.

Õueala on muudetud koduseks majapidamiseks, kus vaatajate ette tuuakse tegevused, mis muidu jäävad sageli silmale varjatuks. Üle õue tõmmatud pesunöörid seovad taiese muuseumi peasaalis "Pesupäeva" näitusel välja pandud Karl Alexander von Winkleri maaliga "Napoli vaade" 1902-1904. Kõikjal esinev tavalisus ja argisus sisaldavad alati ka inimolemusele omaselt terakese ilu ja eksootikat. Kunstnik on riiulitele ja konksude otsa valmis pannud puhastustarbed, sest midagi leiab puhastamiseks alati.

Ulvi Haagensen sündis 1964. aastal Austraalias Sydneys. Kunstialase hariduse omandas ta mitmes Sydney kõrgkoolis, näitustel hakkas osalema aastast 1991. Alates aastast 2000 on kunstnik elanud Eestis. Praegu omandab ta doktorikraadi Eesti Kunstiakadeemias, tegeledes samas ka õpetamisega.

Ulvi Haagenseni looming kujutab ja tõlgendab igapäevaelu motiive ja koduseid toimetusi. Ta keskendub argisuse esteetikale ja eelkõige sellele, mis juhtub koristamise käigus. Kuidas me koristame? Milliseid liigutusi teeme pesemise ja küürimise ajal? Mida me sel ajal tunneme? Milliseid helisid koristamine tekitab?