browser warning text

Lylian Meistri isikunäitus

Neljapäeval, 15. veebruaril 2018 kell 17.17 avab Rakvere Teatris isikunäituse tekstiilikunstnik Lylian Meister.

Lylian Meister sündis 14. jaanuaril 1966 Tallinnas ja lõpetas 1989. aastal Eesti Kunstiakadeemia tekstiilikunsti erialal. Pärast seda õppis ta lühikest aega Eesti Humanitaarinstituudis kultuurilugu. 2009. aastal lõpetas ta Räpina Aianduskooli maastikuehitajana. Ta on töötanud ettevõttes ARS disainerina, Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna, disainiteaduskonna dekaanina ja prorektorina, ajakirjade Deko, Kodukolle ja 101 Ideed toimetajana ning vabakutselise kunstnikuna. Praegu on ta Hiiumaa Ametikooli aianduse juhtõpetaja ning mittetulundusühingu Tori Jaam juhatuse liige.

Rakveres toimuv näitus kannab pealkirja "Möödanik+". Näha saab kunstniku loomingut läbi mitme aastakümne: trükikangaid, tikitud ja maalitud minitekstiile, suuri siidimaale ja tekstiilidega ümberkujundatud kohvikuruume.

Lylian Meister kirjutab oma näitusest nii: "Rakvere teatrimaja ja siinsed galeriid on mulle kui kunstnikule suurepärane võimalus luua erinevaid ruume ja isiklikus ajas liikuda, iseennast nagu puslet kokku panna. Olen olnud romantik, õnnelik ja kibestunud naine, ajakirjanik, aednik ja vana raudteejaama arendaja. Kõik see kajastub minu loomingus, mis siis sellest, et tagasi möödanikku enam ei saa ja aeg sulgeb uksi. Mõndagi jääb muutumatuks ja kestab veel. Püüan selle näitusega korraks enese elule ja elamustele tagasi vaadata. Siiski ei taha ma ainult minevikus iluleda, pigem loon sellega silla ja näitan Rakvere Teatri kohvikus koos retrokangastega 80ndatest ka oma kõige uuemat palet "Kuum liin!". Minu näitusele tulles ootab sind tegelikult mitu näitust ja galerist Eveli Variku abiga ümberkujundatud kohvikuruum."

Vaata veel: