browser warning text

Maido Saare juubelikontsert "Koos kasvades"

Koreograaf ja tantsuõpetaja Maido Saar 60

Armastatud tantsuõpetaja Maido Saar tähistab mai teises pooles oma 60. juubelit. Tähistame üheskoos Maido sünnipäeva 21. mail kell 14 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses tantsulavastusega "Koos kasvades". Laval on Maido praegused ja endised tantsijad Põlvamaa noorterühmast Kagu Kabujalakõsõ ja Kabuvilistlased. Kontsertetenduse lavastab Maido õpilane, koreograaf ja tantsujuht Andre Laine.

"Soovime teha Maidole ka kodumaakonnas sellise kontserdi, kuhu ta tuleb lihtsalt peole ja naudib oma kingitust koos publikuga. Proovidest hoiame me teda mitu kuud eemal, seega on kogu laval toimuv talle üllatus. Peo repertuaaris on loomulikult Maido enda tantsud, millest osad saavad veidi uue võtme," ütleb Andre.

Maido Saar on Eesti tunnustatud tantsujuht ja koreograaf. Ta on sündinud 23. mail 1957 Pärnus. Maido on loonud arvukalt kauneid tantse ning ta on oma särava isiksusega kütkestanud ja nakatanud paljusid lapsi ja noori rahvatantsu tantsima. 1998. aastal pälvis Maido Saar ühe rahvatantsu olulisima – Ullo Toomi rahvatantsu stipendiumi. Maido on olnud 2007. aasta noorte tantsupeo "Lävel" üldjuht ning 2014. aasta üldtantsupeo "Puudutus" üldjuht.

Maido on tantsuansambli Lee looja ja kunstiline juht. Samuti on tema eestvedamisel loodud Põlvamaa noorterühm Kagu Kabujalakõsõ, mille juhendaja on ta siiamaani.

Maido Saare tantsudest on välja antud raamatud "Maido Saare tantsud I" ja "Maido Saare tantsud II".

Kontserdi toimumist toetavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Põlvamaa ekspertgrupp, Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Rahvakultuuri Keskus.