browser warning text

MAIRO MARJAMAA QUARTET & JAM SESSION / Jazzkaar 2017

Vennad Mairo ja Holger Marjamaa on nüüdseks juba kõrgelt tunnustatud eesti muusikud. Nende muusikaõpingud said alguse Tallinna Muusikakeskkoolis.

Klassikalise muusika taustal sai nende lemmikuks ka jazz ja juba varakult alustasid vennad ka ühiselt musitseerimist nime all Marjamaa Brothers. Vennad Marjamaad peavad muusika kirjutamisel kõige raskemaks piiravatest ja suunavatest kammitsatest lahti laskmist. Holger on oma õpingutega jõudnud mainekasse Manhattan School of Music’sse ja Mairo töötab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonna lõpetamise järel Otsa-koolis õppejõuna.

Värskes kvartetis mängib veel Heikko Remmel kontrabassil. Bassiässa Taavo Remmeli poeg Heikko on hoolimata oma noorusest mänginud koos paljude tunnustatud jazzmuusikutega. Teda peetakse üheks parimaks Eesti uue generatsiooni kontrabassimängijaks ning ansamblikaaslaseks. Praegu jätkab ta õpinguid Sibelius akadeemias.

Mairo Marjamaa Kvartett on uus energiline kooslus noortest ja vihastest, keda ühendab kirg jazzi ja koos musitseerimisest tekkinud sünergia vastu. Kvarteti kavas on looming, mille läbivaks jooneks on neo-jazz, aga mõjutusi on ka klassikalisest muusikast. Uus kava kajastab meenutusi autorite minevikust ning seda kannab filosoofiline nägemus inimese eksistentsist ja olemusest. Publikult oodatakse avatud meelt ja energiatasandil suhtlemist, et saada osa retkest muusikute hingemaailma.

Majabändi kontsert läheb sujuvalt üle jam sessioniks, kuhu on oodatud musitseerima kõik huvilised.

Koosseis:
Mairo Marjamaa – saksofon
Holger Marjamaa – klaver
Heikko Remmel – bass

Steve Gadd Band kontserdi piletiga tasuta sissepääs Mairo Marjamaa Quartet kontserdile Punases Majas vabade seisukohtade olemasolul.

Vaata veel:

Galerii