browser warning text

Mändjala jaanituli 2015

Mändjala jaanituli tuleb rahvalike mängude, kahe lava ja retrohõnguliste artistidega!

Eestlaste üheks traditsiooniks on kujunenud veeta jaanipäev Lääne-Eesti saartel. Nagu ikka sõidavad Saaremaa parimad pojad ja tütred ning külalised mandrilt 22. juunil kokku Mändjala randa ja kämpingusse, et pidada vabariigi parim jaanipidu maha otse mererannas. Terve õhtu häid esinejaid, jaanimänge ja võistlusi ning peale seda öödisko varahommikuni. Meelelahutust pakuvad otse merepiiril asuv suur raadio Hit FM rannalava ning mändide all suures peotelgis asuv Tre.ee rannaklubi.

Väravad avatakse kell 19 ja programm algab kell 20. Toimuvad traditsioonilised võistlusmängud, samuti selgitatakse Saaremaa parim ratsutaja (võistlus toimub motoriseeritud rodeohärjal). Õhtust kontserti alustab kell 21 ansambel Kõrsikud. Peale nende esinemist jätkuvad rahvalikud mängud ja seejärel astub lavale ansambel Terminaator. Õhtuhämaruse saabudes süüdatakse ka lõke ning lisaks rannalaval toimuvale programmile mängivad rannaklubi peotelgis hetke popimaid klubihitte Tre.ee DJ-d. Pealaval jätkab Terminaatori järel ansambel 2 Quick Start, nende järel avatakse suur jaaniöö retrodisko, mida alustab 90ndatel miljoneid plaate müünud Rootsi disko-kantri bänd Rednex. Peale bändi esinemist jätkub pidu varahommikuni DJ-de saatel. Öödiskot juhib vanameister Märt Rannamäe.
Kõlavad kõik suuremad 90ndate tantsumuusika hitid, lisaks sekka 70ndaid, 80ndaid ja 00ndaid. Öö saabumisel algab Tre.ee suures peotelgis Vahupidu, kus mängib plaate DJ Lenny LaVida ning peaesinejaks on suve alguses uue albumi välja andnud Renate.

Terve õhtu jooksul jagatakse mängude käigus välja ohtralt auhindu, õhtut juhib ja mänge viib läbi õhtujuht Sulo Särkinen. Kaugemalt tulijatele avatud on telklaager ja majutust pakub ka Mändjala kämping. Väravad telkimise ja kämpingualale avatakse juba 22. juuni hommikul kell 10 ning kohapeal on erinevad välitoitlustajad ja avatud on ka Mändjala kämpingu restoran.

#jaanituli

Vaata veel: