browser warning text

Manfred Dubovi näitus "Ma tulen mitmest kohast korraga"

"Ma tulen mitmest kohast korraga" on Manfred Dubovi isikunäitus ning erinevaid meediume hõlmav kunstiprojekt. Juhtiv teema on inimese hinge ja keha moondumine.

Suuremõõtmelised maalid on esitatud ruumiinstallatsioonis, mis võtab arvesse Vaala mahukat näitusesaali. Kujundus on valminud koostöös arhitektuuristuudioga Punktiir. Projekt haarab publikut kaasa tantsu, muusika ja näitemänguga. Kunstiprojektis lööb kaasa koreograaf Kaspar Aus, kes teiseneb sarnaselt maalidel olevatele tegelastele. Samuti kujuneb ümber ka näitleja Ragne Veensalu, kes selle juhtumise käigus avastab end mõtteruumis hoopiski uues kohas. Maalidel on jutustada lugu, millest osa on edastatud heli kujul. Lindistused on valminud Manfred Dubovi ja Tintura bändi koostöös. Projekti haridusprogramm kutsub lapsi ja täiskasvanuidki proovima kunsti loomist ise ning võtma osa lühikesest esmaabiharjutusest. Töötubasid viib läbi kunstnik ja kunstiõpetaja Gerttu Juhkam ning antropoloog Saskia Lillepuu, kes tegevuste kokkupanemisel ja läbiviimisel lähtuvad kunstihariduse ja -teraapia perspektiividest. "Ma tulen mitmest kohast korraga" ei ole traditsiooniline maalinäitus, vaid pigem laboratoorium, kus moondumiste ühisala uuritakse kunsti võtete abil.

Manfred Dubov on kunstnik ja meedik. Dubov on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli intensiivõe eriala. Aastate jooksul on tal olnud hulk isiku- ning grupinäitusi nii Eestis kui ka välismaal. Mitmeid näituseid hõlmav maalikunstiprojekt kannab nime "Ma tulen mitmest kohast korraga" (2008-2018). Aastal 2016 ilmus raamat "Täna leitakse kõik üles", mis nomineeriti Betti Alveri kirjandusauhinnale ja Värske Rõhu luule aastapreemiale. Oma loomingus keskendub Manfred Dubov elusündmuste kujutamisele, kõnetades mõistuse ja tunnetuse seoseid, kasutades selleks erinevaid meediume nagu maal, sõna, heli ja liikuv pilt. Lisaks töötab Manfred Dubov kiirabis ja koolitab nii kiirabi kui ka esmaabi teemal.

Näituse kujundus: Punktiir
Näituse helikujundus: Tintura
Luulekava autor: Ragne Veensalu
Tantsuetenduse autor: Kaspar Aus
Loovlaboratooriumi autor: Gerttu Juhkam ja Saskia Lillepuu

Publikuprogrammi täpse ajakavaga tutvumiseks hoia silm peal Vaal galerii Facebooki- ja kodulehel.

Avamine neljapäeval, 18. jaanuaril 2017 kell 17.

Sissepääs tasuta.

Vaata veel: