browser warning text

Marco Laimre isikunäitus "Motor"

Alates 16. detsembrist on Tallinna Kunstihoones avatud Marco Laimre isikunäitus "Motor", kus kohtuvad kaasaegne kunst, motokross, garaaž, maastik, sport ja tehnika.

"Motor" on kunstnikust motohuvilise püüd ratsionaliseerida oma kirge - leida sõitmiseks mingi praktiline põhjus selle asemel, et lihtsalt sõita.

Näituse kuraatorid on Indrek Köster ja Taavi Talve (Johnson & Johnson).

Olete oodatud näituse avamisele reedel, 15. detsembril kell 18.00. Näitust saab külastada 28. jaanuarini.

Kunstnik püstitab näitusel mitmeid küsimusi: kuidas ühildada kunstiprotsess ja motosport? Kuidas sümboliseerida maastikku mootorratturi vaatepunktist?
Mis toimub garaažipoeetika ülekandmisel kunstinäituse konteksti või vastupidi?
Mille poolest erineb parandamine protsessina loomisest? Kas mootoril on nägu?

Kuraatorite sõnul kujutab näitus "Motor" endast Laimre läbielatud sissevaadet garaažikultuuri, selle alalise isetegemise ja -leiutamise maailma analüüsi ning ühendusi hobispordi ja isikliku kunstipraktika vahel.

Näitusel on väljas Laimre uusimad fotoseeriad, installatsioonid ning heli- ja videoteosed, mis ühel või teisel viisil käsitlevad tema suhet moto- ja garaažikultuuriga.

Kunstihoone kuraator Siim Preiman leiab, et Laimre suudab näitusel võluva lihtsusega kokku tuua enda suurimad kired - spordi ja kunsti - ning panna vaatajat asju hoopis teises valguses nägema. "Kuigi need kaks maailma võivad paljudele esmapilgul erinevad tunduda, leidub nende vahel küllaga sarnasusi. Spordi alla kuuluvad ühtemoodi kulturism ja malemäng, kunsti alla figuratiivne skulptuur ja kontseptualism - eri valdkondade erinevad ilmingud võivad vahel omavahel olla sarnasemad kui ühe maailma kaugeimad äärmused."

Marco Laimre kiirendus- ja pidurdusjäljed Eesti kunstiajaloos on vaieldamatud. Uuenduslik, lõpuniminev ja värske on märksõnad, mis iseloomustavad iga Laimre ülesastumist. Seekordne suur Laimre isikunäitus viib lõpuni 2015. aastal Hobusepea galerii näitusel "Nurrr" alustatud sportkunsti suuna. Näituse kontekstis sooritab kunstnik sisseelamise motokrossi hobimaailma ja vaatleb seda agendina seestpoolt.

Täname: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Veinisõber, Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond, Maris Karjatse, Anna Kaarma, Reimo Võsa-Tangsoo, Raul Keller

Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 8, Tallinn) on avatud kolmapäeviti 12–19 ja neljapäevast pühapäevani 12–18.

SA Tallinna Kunstihoone Fond on kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul – Tallinna Kunstihoones ning samas lähedal asuvates Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis. Tallinna Kunstihoone näitusi paigaldab Valge Kuup.

Foto: Marco Laimre. "Garaaž-töökuur". Valguskast 300 × 200 cm. Installatsioon. 2017

www.kunstihoone.ee
www.facebook.com/TallinnaKunstihoone
www.instagram.com/tallinnarthall