browser warning text

Mari Käbini "Väikesed hirmud" Hop galeriis

Neljapäeval, 12. juulil kell 17.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Mari Käbini näitus "Väikesed hirmud". Näitus on avatud 7. augustini.

Isikunäitusel eksponeerib Mari Käbin kollaaže ja ehteid, mis, moodustades koosluse isiklikest väikestest maailmadest, peegeldavad nende võlu ja hirme.

"Mõnigi kord tahaks muutuda nähtamatuks. Mitte, et luurata, nagu noorena soovinuks, vaid et olla segamatult kõrvaline, ent osaline. Paljudes muistendites on sellest võlukübarast juttu, aga keegi pole seda kujutanud. See on jäänud müstiliseks…" kirjeldab kunstnik väljapanekut.

Ekspositsioon koosneb kunstniku isikliku elu kildudest kui märkmetest: pliiatsiteritusest tekkinud jääkidest, mida lapsed on klassipõrandale vedelema jätnud; mahalöödud sääskedest ja konnadest, kes oma lõpu leidnud autorataste all... Möödunud talvedest, juhuslikult kõnetanud männiokastest, plastikust silmadest ning kunstküüntest – esitlemaks muret kas metsade lageraie või "küünetehnikute võimutseva maailma" pärast. Herbaariumilaadne kogemustekogu – kantava ja mittekantava funktsiooniga.

Mari Käbin on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi metallehistöö eriala 1986. Näitustel esineb alates 1980. aastast. Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Metallikunstnike Liitu. Tema töid leidub Eesti Tarbekunsti - ja Disainimuuseumi erakogudes. Käbin on töötanud Tallinna Juveelitehase kunstnikuna, Nõmme Kultuurimaja kunstnikuna ning kunstiöpetajana.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Vaata veel: