browser warning text

Mari Roosvalti isikunäitus "Hääbuv rohelus"

Eesti Kunstnike Liidu auliige Mari Roosvalt alustas oma loometeed Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetamisele 1969. aastal järgnes aktiivne osalus näitusetegevustes ja karjäär kunstiõpetajana.

Alates 1992. aastast on Roosvalt olnud tegev erinevatel ametikohtadel Eesti Kunstiakadeemias. Tema tööd ja annet on tunnustatud mitme auhinnaga, sealhulgas 2006. aastal Konrad Mäe nimelise maalikunstipreemiaga kunstniku emotsionaalse omaruumi loomise eest.

Mari Roosvalti kunstnikukäekiri on aastate jooksul läbi teinud mitu muutust, kuid jätkuvalt on tema loomingu keskmes loodusvaadete kujutamine, enam kui ümbritsevast rohelusest inspiratsiooni ammutamine on Roosvaltile omane puhta ja ürgse loodusega ühtekuuluvustunde peene tajumine ja oskus seda abstraktse maalikeele kaudu väljendada. Tema uudsena mõjuvate teoste fookuses on meile aastatuhandeid tuttavad olnud muster ja värv – kood, kuhu me sümbolitena sisse sobime – loodus. Sügav ja kontrastne rohelus, metsade ja maa maatriks – vanad puud, aiad, aasad, külateed ja pargirajad. Iidsuse võrdkujud, mis materiaalsusest võlutud maailmas on oma olulisust kaotamas – rohelus hääbub pealetungivas hallis, millel puuduvad elemendid, mis ergastavad vaimu ja võimaldavad tunda sidet mällu kangastunud sümbolitega. Veel viipab Russalka käega, justkui sundides peatuma linna, mis tormab mõtlematult edasi, sillutades laiu teid ja külvates roheluse asemel hooneid. Linn aga ei peatu, tänane linn on sümbolina rahmeldades ruttav, aga rohelus ei rutta, rohelus on meditatsioon!

Näituse kuraator on Meelis Tammemägi, kaaskuraator Liis Aleksejeva.

Avamine 10. novembril 2017 kell 19.

Lisatud pildil: Mari Roosvalt "Idüll" 2017. 120 X 100

Lisainfo: artinfo@galerist.works või tel +372 5662 0033

Vaata veel: