browser warning text

Maria Sidljarevitši näitus "See on meie mets, meil on siia asja"

Kolmapäeval, 19. septembril 2018 kell 12.30 avab Maria Sidljarevitš (1982) Toompea lossi kunstisaalis isikunäituse "See on meie mets, meil on siia asja". Näitus jääb avatuks 2. novembrini 2018.

"on ainult loom ja jumal
ja kumbagi ei ole"

(Andres Ehin)

Maria Sidljarevitš on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala magistriõppe 2014. aastal. Samal aastal Tallinna Linnagaleriis toimunud isikunäitusel "You broke my life", mis oli osa kunstniku magistritööst, tegeles Sidljarevitš isikliku mälu teemadega, taaselustades talle omases naivistlik-ekspressionistlikus maalilaadis mälupilte minevikust. Maria Sidljarevitš osaleb näitustel alates 2008. aastast, tal on olnud mitmeid isikunäitusi, samuti on kunstnik osalenud arvukatel grupinäitustel. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Avataval näitusel käsitleb kunstnik inimese, looma ja looduse suhteid, mis toovad esile nii erinevaid prototüüpe kui ka ühendavad kogu elava ja hingava maailma. Piir looma ja inimese, andja ja võtja vahel hägustub halliks alaks, kus metsal on metafoorne, mitte otsene ega ka poliitiline tähendus.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Näita kaardil Sulge kaart