browser warning text

Marje Taska näitus "Tetris Geometris"

Neljapäeval, 9. märtsil 2017 kell 17.00 avatakse Hop galeriis kunstnik Marje Taska näitus "Tetris Geometris".

Vaatan, kuulan, kombin, maitsen ja nuusutan.
Maakera pöörlemine taandub kolmeks põhivärviks:
siniseks, kollaseks ja punaseks.
Must ja valge on olemas nagunii
ning nahk oma igavese igatsusega katta ja ühendada.
(M. Taska 2017)

Marje Taska (sünd 1955) on alates 1982. aastast elanud Rootsis. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli, täiendanud end Tõnis Vindi stuudios ja hiljem erinevates Rootsi kunstikoolides. Taska on viljelenud graafikat, nahakunsti, maali, installatsiooni ja performance-kunsti. Ta on osalenud arvukatel näitustel aastast 1977, nii mõlemal kodumaal kui ka mujal maailmas. Sellesse loetellu kuulub ka 30 isikunäitust. Tema töid leidub erinevates muuseumikogudes, nii Eestis kui Rootsis.

Ühes oma paljudest väljendusviisidest – nahkehistöös –, käib ta paljuski oma vanaisa Eduard Taska (1890–1942) jälgedes. E. Taskat peetakse Eesti rahvusliku nahakunsti rajajaks. 1917. a asutas ta Riigi Kunsttööstuskooli juures naha- ja köiteosakonna, mida juhatas kaheksa aastat. Seda fakti tähistatakse käesoleval aastal erinevate "Nahakunst 100" näitustega.

Ka Marje Taska näitusel väikesemõõdulise Hop galerii 36-ruutmeetrisel pinnal müksavad üksteist nii kunstniku nahatööd kui ka graafika, maalid, tekstid ja video.

Valmistudes näituseks, kirjutab kunstnik: "Olen lasknud meie ajal ja kohal endast läbi voolata, et neid siis taandada algelementideks, põhivärvideks, geomeetrilisteks joonteks, kaarteks, ringideks. Emmates erinevaid materjale, otsides tasakaalu, tunnetades gravitatsiooni, seda nähtamatut jõudu, mis meid kõiki selles suures elu mängus koos hoiab."

Tänu: Briban Invest, Lisa Forstenius, Malle Talvet, Ilmar Taska.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.

Rohkem infot EKA nahakunsti osakonna 100. juubeliaastast:
http://www.nahakunst100.ee
http://www.etdm.ee
http://www.katariinagild.eu/nahakoda
http://www.tlulib.ee

Vaata veel: