browser warning text

Merike Mäemetsa maalinäitus "Suur loomaaed"

27. märtsil 2018 kell 16 avatakse Eesti Põllumajandusmuuseumi häärberimaja rõdusaalis Merike Mäemetsa maalinäitus "Suur loomaaed".

Näitusel on väljas umbes pooled kunstniku loomateemalistest akvarellidest ja guašimaalidest, mis valmisid aastail 1988-1991.

Merike Mäemets: "1980. aastate lõpul olin koolieeliku üksikema. Elasime mu vanemate juures Võrtsjärve ääres, poole kohaga tegin aga kunstnikulaadset tööd Tartu Ülikoolis. Selline töökoormus oli mulle täpselt paras, kuid isiklikke ja hingelisi probleeme minu elus ometi piisas. Nii hakkasin tööst vabadel päevadel tasapisi maalima – eelkõige lapse uneajal, aga ka ärkvelolekul, kiskudes nii mõnigi kord paberilehte tema istmiku alt ja passides, et veetops ümber ei läheks. Kummalisel kombel sünkroniseerus nende piltide valmimine ka Eesti taasiseseisvumisega. Kui aastail 1990-1991 olid minu 50 + 5 loomapilti näitusel enne Tartu Kultuurihoones ja siis Elva Koduloomuuseumis, olid saabunud murrangulised sündmused ka Eesti ajaloos. Elva näituse külalisteraamatusse kirjutasid muuhulgas tollal seal suvitanud Moskva ja/või Leningradi juudid: "Elagu vaba Eesti!" Vahest märkasid nemadki, haritud intelligendid, poliitallegooriaid mõnes pildis."

Näitus jääb Eesti Põllumajandusmuuseumis avatuks 13. maini 2018.

Lähem teave: tel +372 738 3810, e-mail info@maaelumuuseumid.ee