browser warning text

Minu elu Tsukiinina

Kino Sõprus toob linale animatsiooni, mille hurmav peategelane vallutab vaataja südame kohe esimesest silmapilgust!

"Minu elu Tsukiinina" on lugu väiksest 9-aastasest poisist hüüdnimega Tsukiini (prantsuse keeles Courgette), kelle elu algab päris õnnetute tähtede all. Pärast ema ootamatut surma sõbruneb Tsukiini heasüdamliku politseiniku Raymondiga, kes saadab Tsukiini lastekodusse. Seal ootavad teda uued sõbrad, kelle elu samuti ei ole olnud nii lihtne. Igaüks neist omab portsu särtsakust, positiivsust ja kujutlusvõimet, mis nii tihti läheb meil täiskasvanutel kaduma. Elu on kohati kurb, aga ka täis seiklusi – ja armastust.

Claude Barrasi filmi teemavalik on lastefilmile ebatavaline, aga Tsukiini näitab, kuidas väikesed lapsed suudavad hoolimata eluraskustest näha maailma helgemat poolt, olla üksteisega solidaarsed ja lõpuks tõusta oma elu kangelasteks.

Film on täis muhedaid detaile, tabavat muusikat, lustakaid interjööre ja ennekõike naljakat huumorit. Sellest filmist leiduvad selle aasta filmimaailma suurimad superkangelased, kes jagavad vaatajatele oma ligitõmbavat elufilosoofiat!

Film sobib lastele alates 7. eluaastast ja loomulikult ka vanematele filmisõpradele.

"Minu elu Tsukiinina" esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali programmis "Directors' Fortnight". Film võitis austatud Anncey rahvusvahelise animatsioonifestivali peaauhinna ja on Šveitsi ametlik nominent parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Film linastub kas eestikeelse pealelugemisega (hääled: Tambet Tuisk ja Karin Rask) või prantsuse keeles ning eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

ORIGINAALPEALKIRI "Ma vie de Courgette"
AASTA 2016
RIIK Prantsusmaa, Šveits
REŽISSÖÖR Claude Barras
OSADES Gaspard Schlatter, Sixtine Murat, Paulin Jaccoud, Michel Vuillermoz, Raul Ribera, Estelle Hennard, Elliot Sanchez
ŽANR koguperefilm
KESTUS 66 min
KEEL prantsuse
SUBTIITRID eesti, vene