browser warning text

Mirjam Mölder-Mikfelti maalinäitus "Sünesteetiline rännak"

Maalinäitusega „Sünesteetiline rännak” (sünesteesia ehk mitmiktaju on neuroloogiline fenomen, milles meeled on omavahel segunenud) kutsub sünesteedist kunstnik näitusekülastajaid rännakule oma värviküllasesse sisemaailma.

Mirjam Mölder-Mikfelti loomingus kohtuvad ürgmetsast ammutatud vägi, sünesteesiast inspireeritud kirgas värvipalett ning armastuses elamise ilu.

Looma asub kunstnik enamasti kindla visioonita, lubades intuitsioonil juhatada ja südamel kõnelda – nii saab maal vabalt oma rada kulgeda ning sünnivad eksperimentaalsed tööd, milles on mitmetasandilist sügavust. Sünesteesiast kantud loomingus leidub põnevaid reljeefsete pindadega maale, mis kutsuvad teost mitme meelega kogema ehk lisaks vaatamisele ka kätega tunnetama.

Mirjam Mölder-Mikfelt on alates aastast 2004 üles astunud nii maali- kui fotonäitustega ning osalenud arvukatel ühisnäitustel mitmel pool maailma. Tema väljapanekud leiavad aset pigem hubastes viirukihõngulistes näituseruumides kui valgete seintega saalides. Töödes armastab kunstnik taaskasutada erinevaid materjale ning maale kaunistavad vanad pildiraamid on oma käega restaureeritud (lisaks tegeleb ta ka vanade fotode, maalide ja mööbli restaureerimisega).

Vaata veel: