browser warning text

Mõnel olid krokodillid - Saksa kino

Filmiesitlusele järgneb arutelu.

MANCHE HATTEN KROKODILE, dokumentaalfilm, Saksamaa 2016, 87 min
Režissöör: Christian Hornung

Külalised: režissöör Christian Hornung ja produtsent Andrea Schütte
Keel: Saksa keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega
Hind: Tasuta

Filmiesitlusele järgneb arutelu.

Põgenemisel väikekodanlikest raamidest, otsinguil töö või teistsuguse, ebatraditsioonilisema elu järele jõudsid nad kõik aastakümneid tagasi St. Paulisse ning asusid elatist teenima tantsija või stripparina, kõrtsmiku või baaridaamina, meremehe või kupeldajana. Algul ei tahtnud nad ilmtingimata jääda, kuid nüüd ei taha nad enam ka ära minna. Kõik nad kohtuvad oma lemmikkõrtsides Hong Kong, Utspann või Kaffeepause ja meenutavad vanu aegu.

Räägitakse lugusid, kulla ja uppunud laevade otsimisest, lähikonna elu-olust ja krokodillidest ning muidugi hoiuühistutest. Nad on kõik seal tänini liikmed, isegi kui neil polnud plaaniski hoiustama hakata. Nad näevad endid ühepäevaliblikatena. Kui raha oli, kulutati seda kahe käega ilma tulevikule mõtlemata. Kuid kõrtsiseinal olevas hoiukapis on vähemalt mõni euro varjul, eelkõige nende endi eest. Tagavara mustadeks päevadeks. Nii sai kõrtsist koos hoiuühistuga nende kodusadam, kuhu iga päev heameelega tüüritakse.
Režissöör Christian Hornung veetis mitu kuud selles kõrtsis, kus kogunevad kõige ebatavalisemate saatustega inimesed. Seal sai ta selle kogukonnaga tuttavaks. Alates kõrtsipidajast kuni püsikundedeni kuulas ta kõiki tähelepanelikult ja tõi nad kaamera ette.

Välja tuli film MÕNEL OLID KROKODILLID. See on dokumentaalfilm, millest leiab autentse ja melanhoolse miljöövaatluse ning armuavalduse St. Paulile. Näidatakse justkui omaette maailma, mis saab tekkida ainult sadamalinnas ja ainult lõbustuskvartalis, ning erilist sidet, mille inimesed leiavad ainult oma lemmikbaaris.

Lähem info ürituste kohta Goethe Instituudi kodulehel: www.goethe.de/syndmused
Aktuaalset infot leiate Facebooki ja Instagrami lehelt: #saksakevad

Saksa kevad aastast 2010
Alates 2010. aastast koordineerivad Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas ja Goethe Instituut üritustesarja „Saksa kevad Eestis”, mille eesmärgiks on tutvustada Saksamaad kui põnevat, loovat, kaasaegset ja mitmekesist riiki. Peamiseks sihtrühmaks on noored inimesed ja ürituste teemad ulatuvad kultuurist ja keelest majanduse ja teaduseni.

Vaata veel:

Galerii