browser warning text

Moskva Patriarhaadi kirjastusosakonna meeskoori kontsert

Dirigent ja kunstiline juht - Anatoli Grindenko

Moskva Patriarhaadi meeste kammerkoor Drevnerusskij raspev, mida juhib üks maailma väheseid kirikulõhe-eelsete vanavene laulude meistreid ja asjatundjaid Anatoli Grindenko, asutati 1983. aastal Troitse-Sergi suurkloostris. 1985. aastal reorganiseeriti see Volokolamski ja Kolõma metropoliit Pitirimi õnnistusel Moskva Patriarhaadi kirjastusosakonna kooriks, mille koosseisu kuulusid Moskva kirikute lauljad. Kammerkoor Drevnerusskij raspev on omamoodi loominguline labor, kus on ühendatud teadlaste ja esinejate jõupingutused.

Maailma meediakajastuste järgi on koor muutnud täielikult ettekujutust vene muusikast. Sügavad vanavene laulutraditsioonide teadmised, loominguline kogemus ja talent on võimaldanud Anatoli Grindenkol viia koor vene kirikumuusikat esitavate juhtivate kollektiivide hulka.

Kontsertkavades demonstreerib koor hiilgavat meisterlikkust eri stiilide esitamisel, alates kirikulõhe-eelsest ja veneetsiapärasest laulmisstiilist, mis olid valdavad 17. sajandi Venemaal, 18. sajandi "vene barokist" ja lõpetades 19. ja 20. sajandi vene klassikute ning vene rahvalauludega.