browser warning text

Musta Kasti sünnipäevalavastus "Siuru sada" ja tants frakkides

Väiketeatri Must Kast kolmandal sünnipäeval tuleb Genialistide Klubis ainukordselt esitlusele nelja lavastaja ühistöö "Siuru sada". Etendusele järgneb sünnipäevapidu, kus tantsuks mängib Tartu Levimuusika Orkester. Palume riietuda pidulikult!

"SIURU SADA" on Musta Kasti kummardus sajandi taha ja ühtlasi sünnipäevakingitus publikule. Neli lavastajat, neli lugu, kõik omaette ooperist, nagu kirjandusrühmituse Siuru albumidki. Lavale jõuavad Johannes Barbaruse luuletused, August Gailiti "Fosfortõbi" , Friedebert Tuglase "Nägemused" ja Aleksander Tassa "Noa. Suve pastoraal". Esitab Musta Kasti trupp kogu oma ilus, sest tee lavale leiavad seekord ka need, kes igapäevaselt sinna ei satu.

AUTOR
Barbarus / Gailit / Tuglas / Tassa

LAVASTAJAD
Tammaru / Kalvet / Peep / Landberg

VALGUSKUJUNDAJA
Karl Marken

LAVAL
Butkaite / Harding / Kaljula / Kallaste / Kalvet / Koik / Landberg / Leinberg / Lonks / Lüüs / Niils / Peep / Polman / Tamm / Tammaru / Tammi / Targo / Tatunts / Veinberg / Vohla

Sada aastat tagasi ei lubanud Esimene maailmasõda noortel kirjanikel oma teoseid välja anda. Kuidagi ikka saab, ütlesid noored, me anname ise. Nii läkski. Kolm aastat tagasi ei olnud meie maal õnneks ühtegi sõda, ainult näitlejate ja lavastajate ületootmine. Aga tehke oma teater, ütles Kalju Komissarov, meie ütlesime JAH! Ja tegimegi.

Ometi oli mõlema algatuse juures lisaks raskustele veel midagi, mis sundis koos tegema ja kokku ka jääma. Oli see mingisugune ühine maitse, ühine õhin või pürgimus, polegi õieti tähtis. Loodu ja tehtu on soojast sõnaõhust olulisem. Sada aastat annab piisava perspektiivi Siuru väärtuse mõistmiseks. Aga Mustal Kastil täitub alles kolmas tegutsemisaasta, tee tundub ette vaadates pikk, käänuline ja piisavalt põnev. Aeg, nagu öeldakse, annab ehk arutust.

"Loomise rõõm – see olgu meie ainus tõukejõud," ütles Tuglas Siuru motoks. Meie pole veel kunagi suutnud oma manifesti lõpuni sõnastada. Ja nii ehk ongi hea.

Esi- ja ainuetendus 24. märtsil kell 19:00 Genialistide Klubis. Etendus kestab kahes vaatuses kaks tundi.

TARTU LEVIMUUSIKA ORKESTER on Musta Kasti sünnipäevapidudel tantsuks mänginud sündimisest alates. Kaunis muusika ja pidulik meeleolu sunnib tolmust puhtaks raputama uhked peokleidid ja šikid ülikonnad, et neil säraküünalde valguses edvistada lasta. Sünnipäeval võib!

TLMO alustab mängimist kell 22:00.