browser warning text

Muuseumiöö 2018 "Öös on pidu" Eesti Ajaloomuuseumis

Eesti Ajaloomuuseum ootab kõiki huvilisi muuseumiööle nii vanalinnas asuvasse Suurgildi hoonesse kui ka Maarjamäele.

Suurgildi hoone

18.00-20.00 sisehoovis keskaegsete maiustuste labor. Arheoloog Krista Sarve juhtimisel saab kaevata ja küpsetada!

19.00 TTÜ kammerorkestri kontsert Suurgildi peasaalis. Kavas eesti rahvamuusikaseaded, Eller, Grieg, Bach.

19.00 Suurgildi hoones venekeelne ekskursioon

20.00 Suurgildi hoones eestikeelne ekskursioon

Ekskursioonid algavad Suurgildi hoone veinikeldrist. Eelregistreerimine: https://www.ajaloomuuseum.ee/kulastamine/uritused/muuseumioo-eesti-ajaloomuuseumis.

Üle terve maja lastele keskajateemaline otsimismäng "Pidu Suurgildis!".

Maarjamäe loss, tallihoone ja filmimuuseum

Muuseumiööl on avatud Maarjamäe lossis püsinäitus "Minu vaba riik" ning mänguline õpikeskkond "Laste vabariik".

Igal täistunnil linastub Maarjamäe lossi suvesaalis lossi ajalugu tutvustav unikaalne animatsioon eesti, inglise ja vene keeltes.

Maarjamäe lossipargis saab tutvuda nõukogudeaegsete monumentide välinäitusega, lapsed saavad lustida mänguväljakul. Avatud on kohvik!

Filmimuuseumis on avatud püsinäitus "Duubel ÜKS".

Kinosaalis linastuvad non-stop-lühifilmid, elektroonilised visuaalid ja eksperimentaalfilmid Austrias Linzis toimunud festivalilt "Ars Electronica 2017".

Kunsti-, teadus- ja tehnoloogiafestival "Ars Electronica" on 1987. aastast meedia, kunsti ja tehnoloogia kohtumispaik. Praeguseks on festival laienenud suuremahuliseks meedia- ja kunstikeskuseks, koosnedes auhinnast "Prix Ars Electronica", festivalist "Ars Electronica Festival", keskusest Arts Electronica Center, Tulevikumuuseumist (Museum of the Future) ja Tulevikulaboratooriumist (Futurelab).

Tallihoones on avatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus "Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu".

18.00 kuraator ja Eesti Kuulsuste Koja eestvedaja Risto Lehiste ringkäik näitusel. Sajand eesti levimuusikat koos kommentaaride ja vürtsikate lugudega.

19.00 kuraator Risto Lehiste ringkäik näitusel.

20.00 Heino Maripuu dokfilm "Glamuurne Polyphon". Polyphon oli esimene Eesti glam rock ansambel, kelle mõneti isegi lihtsavõitu lood said müstilistel põhjustel rahva seas ülituntuks. Sama müstiliselt lõppes ansambli võidukäik 1977. aastal Liepajas, kui rahvahulgad peale kontserti märatsema hakkasid. Filmi juhatab sisse ja seletusi jagab autor Heino Maripuu.

21.00 videodisko - kontsert "Üks laul" (uncut version). Tule ja kuula, kuidas Eesti suurimad staarid levimuusika näituse heaks Nordea kontserdimajas 19. jaanuaril laulsid!

Vaata veel: