browser warning text

Muuseumiöö 2018 "Öös on pidu" Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Tule ja avasta Eesti tarbekunsti teoseid läbi kaasahaaravate tegevuste – ehi end eksponaatidega, jäädvusta end nendega fotole ning osale loosimises!

Muuseumiööl mängib 80ndate aastate Eesti muusikat Ando Naulainen, mille saatel saab edasi liikuda näitusele "Uus vaev. Eesti noor disain 1980. aastatel".

Õhtu jooksul on võimalus mõnusalt aega veeta muuseumi hoovis, kus maitsvat kohvi pakub VeloKohvik!

NÄITUSED

Eesti tarbekunsti püsinäitus "Kogutud teosed"
2. korrus
Näitus koondab ligi 400 kunstniku enam kui 2000 teost ning annab võimaluse saada ülevaade tarbekunsti erialade arengust ning sellel väljal tegutsenud ja tegutsevate kunstnike loomingust möödunud sajandi algusest tänaseni.

UUS VAEV. Eesti noor disain 1980. aastatel
23.02.–27.05.2018
1. korrus
1980. aastaid kui Eesti disaini üht vastuolulisemat ja keerulisemat kümnendit esitlev näitus, mis keskendub tollal alustanud noorema põlvkonna esindajatele ja nende loovate väljundite tutvustamisele. Tegemist on esimese laiema Eesti disaini seda kümnendit kajastava käsitlusega.

TUBA. Urmas-Ott
11.05.–5.08.2018
2. korrus, Trepigalerii
Eest Vabariigi 100. sünnipäevaks algatas muuseum uue projekti pealkirjaga "Tuba". Projekti raames kutsutakse kunstnikke suhestuma siinset argikeskkonda kujundava esememaastikuga muuseumi kogu baasilt. Eesmärk on avardada arusaamu Eesti tarbekunsti ja disaini mitmekihilisest ja rikkast ajaloost, anda võimalus kuraatorite subjektiivsete eelistuste kaudu avastada ja tutvustada uusi autoreid ja nende loomingut. Esimestena kutsuti projektis osalema rühmitus Urmas-Ott (Urmas Lüüs, Hans-Otto Ojaste).

Muuseumiööl on Tarbekunsti- ja Disainimuuseum tasuta avatud kell 18.00–23.00.

Olete oodatud!

Vaata veel: