browser warning text

Muuseumiöö 2018 "Öös on pidu" Valga Muuseumis

19. mail toimub taas üle-eestiline muuseumiöö "Öös on pidu", millega seoses korraldab Valga Muuseum traditsioonilise päevase bussiekskursiooni ja õhtul ootab kõiki peoteemast kantud põhikava.

Muuseumiöö korraldusmeeskonna sõnul on muuseumiöö teema kantud sellest, et Eesti riik tähistab sel aastal oma 100. aastapäeva. Valga Muuseum kutsub kõiki huvilisi EV100le pühendatud Säde aiapeoga seonduvalt osalema muuseumiöö nädalal peoteemalistes töötubades, erinevates tegevustes Valga Muuseumis 19. mai õhtul ning bussiekskursioonil.

Bussireisil uurime, kuidas on läbi aegade Valgamaa mõisate ja lossi parkides pidusid peetud, milliseid riideid kanti umbes 100 aastat tagasi ja mida söödi. Saame näha uhket arhitektuuripärandit, losside ja mõisate parke, kuulda legende ja tutvuda Valgamaa ajalooga.

Ekskursioonil on meid lahkesti vastu võtmas Kaagjärve, Karula, Pikajärve mõis (Cantervilla loss), Sangaste loss ja Hummuli mõis. Ekskursioon toimub 19. mail 2018 algusega kell 10.00 Valga Muuseumi tagusest parklast ja lõpeb umbes kell 16.00.

Huvilistel palutakse end registreerida priit@valgamuuseum.ee või tel +372 766 8868 kuni 14. maini või kuni kohtade täitumiseni. Kaasa võtta piknikukorv, 2 eurot (Sangaste giidituur on tasuline) ja loomulikult hea tuju!

Õhtuse sündmuse täpsem kava tulekul Valga Muuseumi kodulehele ja Facebooki-lehele.

Vaata veel: