browser warning text

Muuseumiöö Uue Kunsti Muuseumis

Avatud on Ellen Hanseni ja Aet Ollisaare ühisnäitus "Peegeldused", Mats Õuna fotonäitus "Best of Best Before" ja Riikka Juvoneni väljapanek "Rõõm, ilu ja lootus".

Linastub Pärnu Filmifestivalil Eesti Rahva Auhinna võitnud filmide eriprogramm

Kell 18.00
"Tiibeti soolamehed", Šveits-Tiibet, 110 min
Autor Ulrike Koch.
Filmilooja Ulrike Koch viib vaataja oma filmiga Tiibeti kõrgmägedesse, kus kaasaja tehnilisest progressist hoolimata ikka veel käiakse jakkidega kuivanud soolajärvede põhjast "valget kulda" ammutamas.
Traditsiooniline eluviis on säilitanud maagilise keele, mida kasutatakse järvedele lähenedes ja mida oskavad ainult valitud mehed.
Eesti Rahva Auhind 1999. aastal.
Eestikeelsete subtiitritega.

Kell 20.00
"Vanaisad ja revolutsioonid",
Austraalia, 1999, 54 min
Autor Peter Hegedus.
Austraalias elav režissöör Peter Hegedus on teinud filmi oma vanaisast. Andras Hegedus oli 1956. aastal Ungari Rahvavabariigi peaminister. Siiani peetakse teda vastutavaks selle eest, et ta kutsus Nõukogude väed appi lämmatama ülestõusu kommunistliku diktatuuri vastu. Endise peaministri pojapoeg püüab välja selgitada, miks vanaisa tollal just nii käitus.
Eesti Rahva Auhind 2000. aastal.
Eestikeelsete subtiitritega.

Kell 21.00
"Kas sa armastad mind?", Taani, 2004, 49 min
Autor Lars Westman.
Filmitegija Lars Westman uurib armastuse olemust, vesteldes oma endiste naistega. Lapsest saadik on ta unistanud oma perekonnast. Miks on aga suhted ikka ja jälle otsa saanud?
Eesti Rahva Auhind 2005. aastal.
Eestikeelsete subtiitritega.

Vaata veel: