browser warning text

Muusikalaager Reval Etno

15.–20. juulini toimub Võrumaal Rõuges juba kolmandat korda rahvusvaheline noorte muusikalaager Reval Etno.

Laagri eesmärk on tunda rõõmu ühisest musitseerimisest sõltumata varasemast pillimängukogemusest või kodupaigast. Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel saavad kokku Eestiga seotud lapsed üle maailma. Neid ühendavad erinevad kultuurikogemused, inspireerivad muusikud-õpetajad, kohalik pärimus ning mitmed avalikud kontserdid.

Laagri töötubasid viivad läbi mitmed rahvusvahelise taustaga muusikud – Jo Einar Jansen (Norra), Tobias Elof (Taani), Nikolaj Wamberg (Taani), Martin Leamon (Wales), Sille Ilves, Johanna-Adele Jüssi ja Tuulikki Bartosik. Võrukeelset laulumatka oma koduradadel juhib Mari Kalkun, toimub palju muudki põnevat.

Etnolaagris osalevad lapsed ja noored vanuses 8-16. Enam kui 40 osaleja hulgas on võrdselt lapsi nii Lõuna-Eestist, Põhja-Eestist kui ka väljastpoolt Eestit – nii on tagatud kultuuride segunemine ja loodud hea pinnas uueks ühisloominguks. Iga osaleja saab tunda end olulisena sõltumata oskustest, east ja varasemast taustast ning on pidevalt kaasatud õppeprotsessi. Reval Etno suvelaagri eestvedajaks koostöös MTÜ-ga Reval Folk on rahvusvaheliselt tuntud muusik ja pedagoog Tuulikki Bartosik, kes on ka Eesti ETNO ja Eesti Laste ETNO laagrite asutaja. Ta lähtub metoodikas ideest, et tunnustades ja motiveerides leitakse üles ka isiklik potentsiaal: "Mulle meeldib kummutada seda väidet, et kõik inimesed ei ole musikaalsed – kõik inimesed on juba sündides musikaalsed, edasi sõltub palju sellest, kuidas selle musikaalsusega edasi tegutsetakse ja arengut toetatakse – kõige olulisem on leida üles rõõm, mis on meis igaühes peidus, kui kuulame ja mängime-laulame oma lemmikmuusikat."

Suurejooneline lõpukontsert toimub reedel, 20. juulil kell 20 Treski küünis, kus esinevad ansamblid SILD: Sille Ilves & Martin Leamon (EE/UK), Elof & Wamberg (DK), Duo Jansen & Jüssi (NO/EE), Tuulikki Bartosik ja kõik rahvusvahelise etnolaagri noored muusikud. Laagri raames toimuvad ka 8 tasuta kontserti Rõuge kunstikuuris, Sänna kultuurimõisas, Võru ja Põlva linnaruumis. 21. juulil toimub etnolaagri järelpidu Võrus Stedingu majas, kus esinevad Duo Jansen & Jüssi (NO/EE) ning Tuulikki Bartosik.

Rahvusvaheline Reval Etno noorte muusikalaager tänab: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, MTÜ Võru Loomeselts, Võru Tarbijate Ühistu, Sänna Kultuurimõis, Võru Maksimarket, Põlva Kaubamaja, Kohaliku Omaalgatuse Programm, MTÜ Reval Folk, Rõuge Kunstikuur.

Vaata veel: