browser warning text

Muusikaline lavastus „Moraal”

Muusikaline lavastus „Moraal”, žanrimääratlusega musical lecture, heidab humoorika pilgu teismeliste ajusagarate vahele, püüdes aru saada, milline on siis ikkagi see “päris teismeline”?

Teismeline on inimene vanuses 13–19 eluaastat. Mõiste pärineb inglise keelest, kus numbrid 13–19 omavad lõppu “teen” ja võeti kasutusele 1950. aastatel, mil kasvav jõukus viis lapsepõlve ja täiskasvanuea vahelise perioodi pikenemiseni. Need on faktid. Aga mida see tähendab – olla teismeline? Teismeline oled siis, kui oled mässumeelne, trotslik, konfliktne, oma identiteeti otsiv, segane? Misasja? Või kui sa oled ülbe, laisk, ahne, vastik, kiimas ja armukade? Vaevalt!

Tänapäeva teismeliste puhul on kõige iseloomulikum, et ühist nimetajat ei ole. See pole sul mingi Lutsu „Kevade”!

Seda Taani teatrirühmituse Mungo Park loodud provokatiivset teatriteksti on mängitud suure eduga paljudes Euroopa riikides. Ugala on oma lavastusse kaasanud ka Eesti räpiskeene tõusva tähe Mart Rauba ehk MC Lordi ja muusikakooslustes Kali Briis Band ja vonKuusk tegutseva muusiku ning helilooja Kaarel Kuuse. Selles lavastuses ei aeta ümmargust juttu. Siin öeldakse otse, tehakse puust ja punaseks ning räägitakse asjadest nii, nagu need on.

Autor Heinrich Christensen, tõlkija Erni Kask, lavastaja Marika Palm, kunstnik ja valguskunstnik Kristjan Suits, kostüümikunstnik Neoon Must, muusika Heinrich Christensen, Nils P. Munk, Jonas Munk Hansen ja Rikke Bilde, laulusõnad tõlkinud MC Lord, muusikaline kujundus Kaarel Kuusk, koreograaf Evelyn Uisk. Osades: Adeele Sepp, Rait Õunapuu.
Ugala teater

Ugala Teater

Esietendus Viljandi Lennukitehases 27. jaanuaril 2016.

NB! Lavastus ei sobi alla 14-aastastele vaatajatele. Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ning 30 minutit.

Vaata veel: