browser warning text

Naima Neidre Isikunäitus „Maa ja Taeva vahel“

Naima Neidre Isikunäitus „Maa ja Taeva vahel“ Tallinna Jaani kiriku galeriis 05.10.-31.10.2018

Kunstnik Naima Neidre ei korralda just tihti oma isikunäituseid, seda suurem on rõõm, kui tema loomingut saab taas näha. Seekord, kohtuvad tema näitusel akvarellmaalid, vaatajatel on võimalus saada osa viimase kümnendi töödest. Selliselt ei ole neid varem näitusel koos näha saanud ja kunstnik märkis, et ta on isegi rõõmus ja üllatunud oma teoseid ühiselt näitusel koos nähes, kui huvitava terviku väljapandud tööd loovad.
Näitusel eksponeeritud tööde tervikut saab ometi lahata. Iga töö on omamoodi mitmekihiline variatsioon. Kasutatud paber on faktuurne – kortsuline ja mängib esitatud ja maalitud teemale kaasa, lisaks on Naima Neidre kasutanud akvarellides sügavtrüki ehk metsotinto plaate ja sulatanud neid omakorda aktsendina oma töödesse. Selline tehniline võte annab kunstnikule omakorda võimaluse kasutada oma eelnevalt loodud ofortplaate ja anda lisaks meisterlikule akvarellitehnika kasutamisele oma töödele huvitav ja ainulaadne mõõde.
Vaatajal on kindlasti põnev leida teostel üles aktsent, mida kunstnik kahe erineva tehnika kasutusel on piltidele seadnud. Kunstnik Naima Neidre näitusel väljas olevatel töödel on nii salapära, professionaalset küpsust, kui mõtestatud oskust oma vaatajaid lummata. Hea stiilitunnetus, teemades tõsine, kuid samas lihtne ja kohati mänguline esitluslaad loovad kindla kunstilise terviku.
Naima Neidre näitus „Maa ja taeva vahel“ on leidnud Jaani kirikus õige lähte. Ka kiriku sõnum asub ju kujundlikult võttes maa ja taeva vahel, kuulutades inimesele õigust elule, ilule ja armastusele selles.

Naima Neidre lõpetas 1964. aastal Tartu Kunstikooli ja 1971. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi. Alates 1974. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige ja alates 1992. aastast Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige.
Näitustel esinenud aastast 1968.
Info: http: //estograph.ee/naima-neidre/

Näituse lisainfo:
Erkki Juhandi,
Tallinna Jaani kiriku galerist
erkki.juhandi@eelk.ee

Näita kaardil Sulge kaart