browser warning text

Näitus "Akvarell 2017"

Teisipäeval, 20. juunil 2017 kell 16.30 avab Eesti Akvarellistide Ühendus Narva Muuseumi Kunstigaleriis näituse "Akvarell 2017".

Näituse pealkiri ei piira tööde valmimisaega ainult käesoleva aastaga, pigem on selle taga soov näidata ühenduse liikmete saavutusi ja tulemusi käesolevaks hetkeks.

Näituse korraldamine Narva Muuseumi Kunstigaleriis on Eesti Akvarellistide Ühendusele väljakutse. Narva linna aktiivse kunstieluga harjunud publikule on kindlasti huvipakkuv otsida erineva haridus- ja kultuuritaustaga kunstnike loomingust võimalikke ühisjooni ning tuvastada ka erinevaid lähenemisnurki. EAÜ nägemus ja soov selle näituse koostamisel on olnud püüd pakkuda võimalikult laia ülevaadet ühenduse liikmete loomingustest otsingutest ja leidmistest. Akvarellipigmendid ja vesi on küll kõigile kättesaadavad ja ühised, kuid alles nende omavahelise koosmängu mõistmisest võib sündida tähelepanu vääriv tulemus.

Parima valiku oma töödest on näitusele esitanud Virve Albri, Christel Allik, Kadri Bormeister, Marju Bormeister, Eve Ermann, Mariann Hakk, Elize Hiiop, Eero Ijavoinen, Kärt Karjatse, Aleks Kase, Eleny Kasemets, Pille Laub, Pille Lehis, Mati Leppik, Mall Mets, Sergei Minin, Ülle Meister, Rein Mägar, Naima Neidre, Tiiu Pallo-Vaik, Illimar Paul, Tuuli Puhvel, Lii Pähkel, Toomas Rein, Mari Roosvalt, Merje Rääbis, Külli Tael, TAKINADA, Anneliis Vabul, Kirill Vinterfrau, Epp Viires, Tiiu Übi ja Marje Üksine.

EAÜ näitustele on tavaliselt lisaks liikmetele kutsutud osalema ka noori akvarellihuvilisi – neist loodetakse ühendusele järelkasvu ning enamasti on see idee end ka õigustanud. Nii ka sel korral ja seepärast on lisatud täpsustus näituse nimetusse – laiendatud!

Näitus jääb avatuks 13. augustini 2017.

Eestvedaja: Rein Mägar

Lisainfo: +372 359 9230, info@narvamuuseum.ee