browser warning text

Näitus "Botaanikud pole kuivikud ehk taimeteadus üle maade ja läbi aegade"

Näitusega murrame müüte ning heidame pilgu taimeteaduse ja teadlaste värvikasse igapäevaellu. Unikaalne näitus jutustab juhtumistest laboris, põnevatest ekspeditsioonidest, teadlaste kirevast seltsielust ja hobidest.

"Paljud botaanikaaia külastajad ei tea, et botaanikaaias olevates majades on juba kaks sajandit tehtud maailmatasemel taimeteadust. Üldsuse silmis on teadlased ikka pigem veidrad, omaette hoidvad ning teadusaparaatide taha varjuvad kuivikud," sõnas näituse üks korraldajatest, TÜ botaanikaosakonna teadur Ülle Reier.

Näitusel eksponeeritavad esemed, fotod ja videod pärinevad teadlaste endi erakogudest.

"Tartu Ülikooli botaanikud ja taimeökoloogid ei piirdu oma uurimistöödes ainult Eesti või isegi Euroopaga. Selleks, et teha suuremaid üldistusi, toimuvad uurimistööd üleilmselt – arktilistest külmakõrbetest ekvatoriaalsete vihmametsadeni. Tulemused ilmuvad teadusartiklitena, kuid lustakad lood ekspeditsioonidelt ja naljakad juhtumised laboreist ei jõua väljapoole teadlaste endi siseringi," lisas Reier.

Näitus avab Eesti taimeteaduse arengu tagamaid ning toob külastajateni olulisi avastusi ja põnevaid uurimisobjekte, samuti näitab teadlasi inimlikust aspektist. Näitus jääb avatuks 24. oktoobrini.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart