browser warning text

Näitus "Fotogrupp O.V.E.R."

Pühapäeval, 29. aprillil 2018 kell 14.30 avatakse Narva linnuse torni viiendal korrusel Tartu Fotogrupi O.V.E.R. näitus.

Grupi lõid neli endist Tartu Fotoklubi liiget, et lemmiktegevusega edasi tegeleda ja oma loomingut üldsusele näidata. Grupi loomise ajal olid liikmed enamuses pensioniealised või kohe sinna jõudmas. Nüüdseks on lisandunud ka nooremat rahvast. Grupi nimi tekkis asutajate eesnimetähtedest ja muud ei tasu nimest otsida. Asutajaliikmed olid Oodet Oksa, Vladimir Leiman, Endel Annuk ja Rein Urbel.

Käesoleval näitusel on tööd grupi tegusatelt liikmetelt. Ka on enamik pilte viimaste aastate looming. Hinnatuim autor on vanameister Otto Kuus, Endel Annuk on tegelenud viimastel aastatel eesti kirjanike mälestuste ja elukohtade pildistamisega, Elle Mets on oma naisfotohuvilistest koosneva tutvusringiga pildistanud Eesti saari ja andnud välja vastavateemalise postkaardiseeria. Angelika Parts on viimasel aastal olnud grupi aktiivsest tööst eemal, siiski on pildistanud eriprojektides "Nopri talumeierei" ja "Loona talu veski" 2016. aastal. Mihkel Urbel on palju harrastanud pimedal ajal pildistamist. Temalt on Tartu sildade öiseid ja õhtusi vaateid. Ka on ta võtnud oma isalt üle Raadi pargi ja Eesti Rahva Muuseumi, endise militaarlennuvälja territooriumi pildistamise. Rein Urbel on grupi esimehena püüdnud oma oskuste ja huviga kõiki innustada ja aktiveerida. Tema on ka näituste organisaator.

Lisainfo: tel +372 359 9230, info@narvamuuseum.ee

Vaata veel: