browser warning text

Näitus "Hommage Julie Hagen-Schwarzile"

Kolmapäeval, 29. augustil kell 17.00 avatakse Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Nooruse II korruse projektiruumis Eesti esimesele naiskunstnikule pühendatud näitus "Hommage Julie Hagen-Schwarzile".

Julie Hagen-Schwarz oli 19. sajandi silmapaistvam Tartu naiskunstnik, kes saavutas nii akadeemilise tunnustuse kui ka edu kohalikus kunstimaailmas. Hagen-Schwarz elas ja õppis Saksamaal ja Itaalias, reisis Siberisse ja Lääne-Euroopas ning pälvis riikliku tunnustuse oma töö eest. Oluline on aga, et oma elu lõpuni maalis ja elas ta siiski Tartus.

Koopiamaali kursuse käigus õpiti järele aimama Julie Hagen-Schwartsi teoste iseloomulikku meeleolu, värvivalikut ja pintslilööki. Käesoleval näitusel esinevad tehtuga Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna III kursuse tudengid: Siiri Kängsepp, Eliisebeth Pruus, Agathe Marie Sarap, Regina- Mareta Soonsein, Maris Tammer, Elina Teder, Eliina Uibu, Kristi Vendelin, Teele Ülesoo, Peeter Liedemann. Maalid valmisid Tartu Kunstimuuseumis näitusel "Julie Hagen-Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik". Koopiamaali kursust juhendas Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna dotsent Sirje Petersen. Täname Tartu Kunstimuuseumi meeldiva koostöö eest!

Näitus "Hommage Julie Hagen-Schwarzile" on galeriis Noorus avatud 15. septembrini 2018.

Olete oodatud!

Vaata veel: