browser warning text

Näitus "Igapäeva nõiakunst" Kogo galeriis

20. juulil kell 19:00 avatakse Kogo galeriis näitus "Igapäeva nõiakunst". Näitus jääb avatuks 8. septembrini.

Osalevad kunstnikud: Anna Mari Liivrand, GolfClayderman, Jaakko Pallasvuo, Kristel Saan, Laura Põld

Kuraator: Merilin Talumaa

"JP istub muuseumi kohvikus ja mõtleb loitsu kirjutamise ülesande peale. Loitsud seostuvad kavatsusega, kavatsuse fokuseerimisega. JP trükib otsingumootorisse “kuidas kirjutada loitsu”.

JP-l pole kavatsust. Loits võib anda tagasilöögi. JP-l on mitu kavatsust ja sisemist vastuolu. Spirituaalsus tekitab JP-s ebamugavustunde, kuid samas tõmbab teda enda poole.

Öösel ei saa JP magada ja kuulab üsna igavat seminari Nietzschest. Sellest, kuidas Deleuze pööras Nietzsche kirjutised Dionysosest enda kasuks. JP pole sekunditki veetnud Dionysosele mõeldes, kuid peab tunnistama, et surev ja hull jumal on miski, mille üle tasuks tõsiselt mõtiskleda."

Jaakko Pallasvuo
Katkend loitsust

Anna Mari Liivrand (1993) elab ja töötab Tallinnas. Anna Mari Liivranna looming ühendab endas installatsioone, skulptuure ja joonistusi, mis tegelevad hapruse ning erinevate säilitamise praktikatega, püüdes seeläbi avada asjade olemuslikkust ja tabada selguse hetki meie igapäevaelus.

GolfClayderman elab ja töötab Lätis. GolfClayderman on 2016. aastal loodud mitmeotstarbeline organisatsioon, mis hõlmab kõiki eluvaldkondi ning huvitub nende kvaliteedi parandamisest. Kollektiivi tuumiku moodustavad Margrieta Griestiņa ja Aksels Bruks, kes on mõlemad õppinud Läti Kunstiakadeemia visuaalse kommunikatsiooni osakonnas. GolfClayderman tegutseb erinevates elu- ja kunstivaldkondades, hõlmates nii performance'it, muusikat, teatrit, elustiili, moe- kui ka kehakunsti.

Jaakko Pallasvuo (1987) elab ja töötab Helsingis. Pallasvuo loob videoid, tekste, performance'eid ja installatsioone, mis uurivad käesolevas hetkes elamise hirme ning väljavaateid elule mõnes võimalikus tulevikus.

Kristel Saan (1985) elab ja töötab Tallinnas ja Vancouveris. Saani huvitavad keha kogemus, inimese osalus visuaalselt ülelaetud maailmas ja meis kõigis olemasolevatest personaalsetest arhiividest loodud kuvandid. Saani looming kõneleb ebausu suspensioonist ja kaugusest romantiseeritud utopistlikust ruumist.

Laura Põld (1984) elab ja töötab Tallinnas ja Viinis. Põllu teosed kombineerivad erinevaid meediume nagu maal, installatsioon, keraamika, video ja tekst. Oma loomingus tegeleb ta peamiselt kohataju ja selle loomise küsimustega, kasutades näituseruumi spetsiifikat ning materjalitundlikke ja jutustavaid elemente.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Tartmus, Kuma Kombucha, A. Le Coq.

Vaata veel: