browser warning text

Näitus "Kaheksa mõtet materjalis"

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna III kursuse üliõpilaste näitus.

Kas elu on naljakalt tõsine või tõsiselt naljakas? Kumb oleks õigem, – kas mõttetult leegitseda või leegitult mõtistkleda? Kas teeme mõne mõõduka meeletuse või muutume meeletult mõõdukaks? /…/
A. Alliksaar "Alternatiive"

Kas alustuseks oli lõng või teadmine lõngast, tunne värvist või värviline tunne? Kas meid liigutab liigutus või liikumatus? Kas meile antakse asjad ja aeg lisab neile mälestused, või kingitakse meile mälestused ja siis asjad? Kas meil olid alguses lood ning seejärel pildid? Või on meil pildid, millest jutustame lugusid? Kas enne olid lumeta talved ja siis pagulased või tulid esmalt nime ja näota võõrad ning lõpuks kasvuhoonesoojus? Kas oleme teel sinna, kuhu läheme, või läheme sinna, kuhu oleme teel? Kas õnn on vaikusest pääsemine või vaikusse pääsemine? Kumb oli enne? Kumb on tõelisem? Kumb on olulisem? Kus on tõde?

Keset alternatiive elus ja kunstis võtsid Mari-Triin, Marielle, Anastasia, Helene, Mairi, Siiri, Kristin ja Anneli oma mõtted ja leidsid neile materjali, võtsid oma materjalid ja leidsid neis mõtte ning jagavad vaatajaga kaheksat mõtet materjalis.

Näitust korraldavad Tartu Kõrgema Kunstikooli III kursuse tekstiilitudengid, juhendas Eva Mustonen. Näitus avatakse teisipäeval, 19. detsembril kell 18.30 galerii Noorus keldrikorrusel ja jääb avatuks 20. jaanuarini 2018.

Olete väga oodatud!