browser warning text

Näitus "Kartul meie teine leib"

Eesti Maaelumuuseumid avab Narvas näituse eestlaste teisest leivast.

Emakeelepäeval, 14. märtsil 2018 kell 13.00 avab SA Eesti Maaelumuuseumid Narva Keskraamatukogus näituse "Kartul meie teine leib". Avamisel toimuv paaritunnine programm annab aimu kartuli olulisusest, tervislikkusest, toimuvad katsed kartuli ja tärklisega ning külalisi kostitatakse temaatilise suupistega. Emakeelepäevale kohaselt on programm eesti keeles.

Näitus "Kartul meie teine leib" jääb Narva Keskraamatukogus avatuks kuni 2. aprillini 2018. Näitusel saadakse ülevaade kartuli päritolust ja levikust, kartulikasvatuses kasutatavatest töövõtetest, tööriistadest ja masinatest, kartuli kasutusvõimalustest (toiduaine, tööstuse tooraine, loomasööt), kartuli olulisusest meie toidulaual ja tervislikul toitumisel.

Näituse esimesel ja viimasel päeval viiakse läbi programme, millele lisavad põnevust katsed kartuli ja tärklisega. Näiteks saavad külastajad teada, mis paneb kartuli veepinnal ujuma.

Kartuli hingeeluga on oodatud tutvuma nii õpilased kui ka täiskasvanud, kel vähegi huvi ja tahtmist meie "teise leiva" kohta rohkem teada saada.

Vaata veel: