browser warning text

Näitus "Kelly!"

Kelly Sildaru värsked auhinnad jõuavad Otepääle!

18.-19. veebruarini 2017 toimuva suusatamise maailmakarikaetapi ajaks jõuavad Otepää Talispordimuuseumisse Eesto praeguse hetke parima talisportlase, vigursuusataja Kelly Sildaru esemed, sealhulgas kõige värskemad X-Gamesi medalid. Väljapanek jääb avatuks paariks kuuks.

Väljapaneku "Kelly!" osad on nii sel nädalalõpul 15-aastaseks saava Sildaru kunagised spordivahendid ja rõivad kui ka auhinnad, millest põnevaimad on 2016. aasta Dew Touri ja 2017. aasta X-Gamesi medalid. Tegemist on esimese korraga, mil Sildaru verivärsked auhinnad Dew Tourilt ja X-Gamesilt rahvale vaatamiseks on. Sildaru võitis mäletatavasti pargisõiduvõistlused ning viimaselt veel ühe hõbemedali lisaks. Nimetatud võistluste näol on tegemist vigursuusatajate absoluutsete tippvõistlustega, mille tase ületab tihti ka olümpiamängudel nähtut. Mõlema tiitli kaitsmisega murdis Kelly ka hulga rekordeid, olles näiteks läbi aegade noorim X-Gamesi kahekordne võitja.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, mille filiaal Otepää Talispordimuuseum on, juht Siim Randoja sõnul on asjaolu, et maailma absoluutsesse tippu kuuluv Sildaru oma auhindu spordimuuseumi kaudu rahvale näitab, muuseumile suure tunnustus. "Meil on ääretult hea meel, et perekond Sildaru on nõus ajaloolised esemed esmakordselt just Otepääle rahvale vaatamiseks välja panema," rääkis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juht Siim Randoja. "Kelly Sildaru näol on tegemist talisportlasega, kes oma noorusele vaatamata on end juba suurte tähtedega Eesti spordiajalukku kirjutanud, ja ilmselt ei ole mitte kellelgi kahtlust, et ajalukku kirjutamine jätkub veel aastaid."

Lisaks värsketele medalite saab väljapanekus näha nii selle kui eelmise aasta X-Gamesi võidutrofeed - kitarrid- ja erinevaid esemeid, mida Tartus asuvas spordimuuseumis sai näha ka eelmisel aastal. Siim Randoja sõnul oli üks põhjustest, miks väljapanekut täiendustega korratakse, rahva suur huvi - eelmisel aastal külastas Sildaru ajutist väljapanekut tuhandeid perekondi ja üksikkülastajaid. "Teine ja suuremgi põhjus oli aga loomulikult see, et Kelly võidukäik jätkub, ja spordimuuseum elab talle sellel teekonnal tugevasti kaasa ja talletab seda," kinnitas ta.

Täieliku väljapanekuga saab tutvuda alates reedest. Näitus on avatud paar kuud. Otepää Talispordimuuseum asub Tehvandi staadionihoones ja on avatud igal nädalal kolmapäevast reedeni kella 11-17, laupäeval ja pühapäeval kella 11-16.