browser warning text

Näitus "Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor"

Rändnäituse projekt on kokku pandud põhiliselt ajaloost läbi senise 50 tegevusaasta aga ka ettevõtmise tugevast olevikust ja lootusrikkast tulevikust.

Kotkajärve MÜ on olnud katkematult kestev suvine õppelaager eestlaste maa-alal Kanadas, kuhu esimesel võimalusel hakati kutsuma ka lektoreid ja huviringide juhatajaid Eestist. Kõige olulisem osa on alati olnud eesti keele säilitamine, õpetamine ja suhtlus keelekümbluskeskkonnas. Kotkajärve MÜ-st on alguse saanud mitmed sarnased ettevõtmised (nt Eestis, Rootsis, Austraalias, USA-s). MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ja seeläbi ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.

Näitus ise on samuti valminud koostöös kodu- ja väliseesti vahel – disainer ja toimetaja on Eestis ning vabatahtlikud MÜ juhatuse liikmed tegutsevad Torontos.

Kakskeelse rändnäituse eesmärk on tähistada ja tutvustada Kotkajärve MÜ tegevust üle maailma selle 50. juubeliaastal. Näitus koosneb nii seinapaneelide kui ka arhiivimaterjalide väljapanekutest, mis kirjeldavad ning illustreerivad asutamist ja selle ainulaadse õppelaagri saavutusi.