browser warning text

Näitus "Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor" ERMis

4. augustil kl 11 avatakse Eesti Rahva Muuseumis eesti kultuuriseltside festivali "Sajaga seltsis" raames pidulikult rändnäitus "Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor", mis jutustab eesti kultuurist ja selle hoidmisest Kanadas.

Näitus "Kotkajärve Metsaülikool – 50 aastat noor" avati mullu Torontos ning on juba käinud Tartus, Tallinnas, Paides, Abja-Paluojas ja New Yorgis.

Kotkajärve MÜ on tegutsenud juba 50 aastat eestlastele kuuluval maa-alal Kanadas. Kõige olulisem on metsaülikoolis alati olnud eesti keele säilitamine ja vaba suhtlus keelekeskkonnas. MÜ tegevus on aidanud välismaailmal mõista Eestis toimunut ning ehitada tugevat silda kodu- ja väliseesti kultuurikogukondade vahel.

Rohkete värvirikaste fotodega näitus pajatab metsaülikooli poleemilisest algusest külma sõja ajal, kirjeldab MÜ arengut ning maalib kaasakiskuva pildi sellest, mida Metsaülikoolis tänapäeval tehakse. Kotkajärve MÜ, see ainulaadne ja väga eriline Kanada metsades sündinud üritus, on tekitanud terve ülemaailmse liikumise, mille noorim võsu on Kääriku Metsaülikool Eestis.

Eesti Vabariigile juubelikingitusena valminud näitus on koostöö kodu- ja väliseesti vahel – kujundaja ja kuraator Elle Palumäe ning teksti autor Lea Kreinin elavad Eestis, vabatahtlikest koosnev MÜ juhatus tegutseb Torontos. Rändnäituse valmimist on toetanud Eestis Rahvuskaaslaste programm 2014-2020 ja Hasartmaksumängu nõukogu ning Eesti Õppetöö Keskus ja perekond Lokk Torontos.

Näitus jääb ERMi silla-alal avatuks 21. augustini.

Vaata veel: