browser warning text

Näitus "Kunst valitseb"

Tallinna raekojas eksponeeritakse originaalteoseid maailmakuulsatelt kunstnikelt nagu Peter Paul Rubens, Pieter ja Jan Brueghel, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, David Teniers, Jakob van Hulsdonck, Jacob Savery, Jan Massys jpt.

Teosed pärinevad erakollektsioonidest üle maailma. Sellisel tasemel ja hulgal tollase ajastu kunsti, enam kui 80 suurteost, esitletakse Eestis esimest korda.

Mahukas väljapanek haarab terve raekoja, sulandudes hoone arhitektuuri ja ajaloolisse interjööri. Näituse tarbeks ehitatakse raekoja võlvide alla unikaalne, spetsiaalsete valguslahendustega siseinstallatsioon.

Näitus "Kunst valitseb" viitab võimu ja loomingu kokkupuutepunktidele. Tallinna raekoda kui keskaegse linna võimu ja vaimu sümbol on vanade meistrite tööde eksponeerimiseks tähendusrikas paik. Raekoja kunstiväärtustes peegelduvad tolleaegsed ideaalid ja tõekspidamised, mida kannavad endas ka näitusele tulevad teosed.

Keskajal oli kunst võims meedium valitseva moraali ja eetika edasiandmisel. Milline on selle kunsti sõnum ja mõju tänases maailmas?

Andes rohkem valitsemiseruumi kunstile, mis kannab igavikulisi ideaale, loome endas ja ühiskonnas parema tasakaalu.

Näituse peakorraldaja on Art-Life Projekt OÜ, kelle eesmärk on viia ellu kõrgetasemelisi rahvusvahelisi kunstiprojekte egiidi all "Maailm läbi kunsti", kaasates oma tegevusse parima kunstikogemusega spetsialiste meilt ja mujalt.

Näitus "Kunst valitseb" valmib koostöös Tallinna raekojaga ja on avatud iga päev kella 9.30–17.30. Riigipühadel suletud.

Lisainfo:

Näituse kuraator: Piia Ausman
Art-Life projekt OÜ juhatuse liige, Haus Galerii direktor
piia@artlife.ee, +372 527 7334

Vaata veel:

Galerii