browser warning text

Näitus "Legomaania"

Pühapäeval, 13. novembril 2016 kell 12 avatakse Tartu Mänguasjamuuseumis rohkem kui kaheksakümne autori kaasabil sündinud Lego tööde näitus "Legomaania".

Näituse kõige suurema töö kõrgus on poolteist meetrit, kõige pisemad taiesed on vaid kümnekonnast klotsist valminud eriotstarbelised autod ja nutikad robotid.

Näitus "Legomaania" on kokku pandud mänguasjamuuseumi korraldatud Lego võistlusele saabunud laste ja täiskasvanute parimatest töödest. Võistluse eesmärk oli innustada osalejaid Lego klotse kasutades looma ja leiutama ning lugusid jutustama. Lisaks sellele, et sündisid majad ja lossid, punkrid ja politseijaoskonnad, robotid, kristallikorjamismasinad ja ilmajaamad, leidus ka neid, kes oma töödest videojutustuse või koguni animafilmi tegid.

Võistlustööde kõrval on näitusele välja pandud ka ühe täiskasvanud Lego-huvilise, Mangus Põllmaa erakollektsioon Lego figuuridest. Spetsiaalses väljapanekus on rohkem kui 550 erinevat pisifiguuri seeriast "Star Wars".

Näitus "Legomaania" avatakse isadepäeval, 13. novembril laheda perepäevaga "Kruvid ja klotsid". Perepäeval kuulutatakse välja võistluse parimad osalejad, meisterdatakse imeasju erinevatest konstruktoritest ning uuritakse, milline seos on puidust raudteel ja pannkookidel. Tegevused toimuvad muuseumi mängutoas ja Teatri Kodu lastestuudios.

Legode näitus jääb mänguasjamuuseumis avatuks kuni 26. märtsini 2017.

Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.
Lisainfot näituste ja õpitubade kohta leiab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
+372 7361 553, 5136 716
marge@mm.ee

Vaata veel: