browser warning text

Näitus "Maalid ja graafika" KuKu galeriis

Neljapäeval, 2. augustil kell 19.00 avatakse KuKu Klubis värske Kunstihoone publikuauhinna võitja Toomas Kuusingu näitus "Maalid ja graafika". Avaõhtul laulavad rahvalikke lugusid harilikest inimestest Eesti arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr.

Need õlimaalid ja linoollõiked jutustavad lugusi (tihti on need lood pikad). Kokkuvõttes moodustub neist lugudest kaasaegne "folkloor". See on pisut vindiga "folkloor", kus reaalsus põimub kollektiivse alateadvuse pettekujutelmade ja sürreaalsusega. Näituse teostel kujutatud stseenid on enamasti fantaasiarikkad lavastused, mis on algtõuke saanud meid ümbritsevast reaalsest elust. Esmapilgul võib tunduda, et tegemist on visuaalse absurdiga, kuid teostel kujutatud teemad ja stseenid on oma olemuselt ja sisult tõsised ja päevakajalised. Üheks läbivaks jooneks kogu minu loomingus on detailirohkus ning tihti on just läbi detailide summa lahendatud konkreetse teose sõnum, mis teoste esmasel vaatamisel võib jääda peidetuks.

Toomas Kuusing (s. 1976. Meremäe) alustas kunstiõpinguid Pärnus Academia Non Gratas aastal 2001. Aastal 2005 lõpetas Eesti Kunstiakadeemia BA vabade kunstide erialal. Alates aastast 2001 kuulub Toomas Kuusing kunstirühmitusse Non Grata ja on osalenud Non Grata performance'ite ja näitustega Euroopas, Aasias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Aastast 2002 osalenud ühisnäitustel (graafika ja õlimaal) Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Venemaal, Saksamaal, Itaalias, Slovakias, Bulgaarias, Rumeenias, Armeenias, Prantsusmaal, Inglismaal, Hiinas, USAs, Tšiilis, Lõuna-Koreas ja Kuubal. Isiknäitustega esinenud Eestis, Lätis, Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal, USA.s, Tšiilis, Austraalias ja Lõuna-Koreas.

Näitus jääb avatuks 16. septembrini.

Vaata veel: